BCL: Μεγάλο διπλό για Ναντέρ κόντρα στην Βενέτσια του Μπράμος! (videos)

2018-11-13T22:40:06+00:00 2018-11-13T22:40:06+00:00.

13/Nov/18 22:40

Το πρώτο μέρος της 6ης αγωνιστικής των ομίλων του Basketball Champions League, ολοκληρώθηκε με την Ναντέρ να παίρνει ένα μεγάλο διπλό στην Βενετία με 99-87.

Από το πρώτο μέρος, ο αγώνας ανάμεσα σε Βενέτσια και Ναντέρ είχε υψηλό ρυθμό και σκορ και οι γηπεδούχοι πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 47-45.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ιταλοί και κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο “ξέσπασαν” επιθετικά και σε συνδυασμό με καλή άμυνα, έκαναν ένα επιμέρους σκορ 33-18 (!) το οποίο τελικά τους χάρισε το μεγάλο διπλό με 99-87!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Γιουσκεβίτσιους με 31 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Γκαμπλ που έκανε ένα εντυπωσιακό double double με 28 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 μπλοκ (!).

Από την Βενέτσια, ο Μάικ Μπράμος σε 29 λεπτά συμμετοχής είχε, 5 πόντους με 2/7 σουτ, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Επίσης, οι ελληνικές ομάδες έκαναν το 2/2 την σημερινή ημέρα, με την ΑΕΚ χάρη στον Βινς Χάντερ να “λυγίζει” την Λιετκαμπέλις και τον Προμηθέα Πατρών, να παίρνει τεράστιο διπλό και μέσα στην Λιθουανία κόντρα στην Νεπτούνας!