Basketball Champions League (2ος όμιλος): “Λύγισε” η ΑΕΚ, πρώτη νίκη για Αντβέρπ! (videos)

2019-10-23T22:12:27+00:00 2019-10-23T22:18:16+00:00.

23/Oct/19 22:12

Με άσχημο τρόπο για την ΑΕΚ ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Basketball Champions League, αφού ηττήθηκε από την Χάποελ Ιερουσαλήμ στο Ισραήλ/

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου μπορεί για 35′ λεπτά να έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα, χάρη στον εκπληκτικό Λάνγφορντ και τα… τρίποντο, όμως στα τελευταία λεπτά “λύγισε” και γνώρισε μία σκληρή ήττα με 85-78, από την πολύ δυνατή εντός έδρας Χάποε Ιερουσαλήμ.

Θυμηθείτε τι έγινε στην πρώτη ημέρα της 2ης αγωνιστικής του ομίλου!

Μεγάλη νίκη για Αντβέρπ!

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς για τον όμιλο, η Αντβέρπ υποδέχθηκε την Μπαντίρμα και παρότι δυσκολεύτηκε πολύ και μεγάλα σουτ, πήρε τελικά την σημαντική νίκη με 93-90.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε ολόκληρη την διάρκεια του και οι Βέλγοι που πέρυσι έφτασαν μέχρι και το Final Four, για να κερδίσουν σκόραραν 28 πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο, με αυτό να είναι το “κλειδί” για την νίκη τους.