Παπαθεοδώρου: “Η άμυνα το κλειδί, οι παίκτες έδωσαν τα πάντα για 40 λεπτά”

2019-11-06T20:30:23+00:00 2019-11-06T20:43:10+00:00.

06/Nov/19 20:30

Στην αμυντική λειτουργία της ομάδας του, στάθηκε ο Ηλίας Παπαθεοδώρου, μετά το μεγάλο διπλό της ΑΕΚ, κόντρα στην Μπαντίρμα (50-68) για το Basketball Champions League.

Ο Έλληνας προπονητής, μετά το διπλό της ΑΕΚ στην Τουρκία κόντρα στην Μπαντίρμα, έκανε δηλώσεις στην συνέντευξη Τύπου και στάθηκε στις δυσκολίες του αγώνα, στην άμυνα που ήταν το “κλειδί”, αλλά και στους παίκτες του που έδωσαν όλα.

Αναλυτικά τι είπε:

Περιμέναμε ένα δύσκολο παιχνίδι. Είναι δύσκολο να παίζεις εδώ. Η Μπαντίρμα είναι σκληρή ομάδα και στα τελευταία παιχνίδια είχε καλά αποτελέσματα σε πρωτάθλημα και Ευρώπη. Προετοιμαστήκαμε στην άμυνα και για μένα αυτό ήταν το κλειδί για τη νίκη. Είμαστε χαρούμενοι για την προσπάθεια των παικτών έδωσαν τα πάντα για 40 λεπτά. Πρέπει να προχωρήσουμε”.

Σαντ-Ρος: “Ελέγξαμε τον ρυθμό μέσα από την άμυνα”

Αναλυτικά τι είπε ο παίκτης της ΑΕΚ:

“Είμαστε πολύ χαρούμενοι για τη νίκη μας. Η ομάδα έλεγξε τον ρυθμό μέσα από την άμυνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ελέγξαμε τα ριμπάουντ και θεωρώ πως ακολουθήσαμε το πλάνο και πήραμε τη νίκη”.