Basketball Champions League (4ος όμιλος): Έκανε “σεφτέ” ο ΠΑΟΚ, πρώτη ήττα για Ντιζόν! (videos)

2019-11-12T22:16:17+00:00 2019-11-12T23:03:56+00:00.

12/Nov/19 22:16

Ολοκληρώθηκε και η 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Basketball Champions League, με τον ΠΑΟΚ να πανηγυρίζει την πρώτη του φετινή νίκη.

Η ομάδα του Κώστα Χαραλαμπίδη, ήταν απόλυτα ανταγωνιστική και στα 40 λεπτά της αναμέτρησης, στην Θεσσαλονίκη κόντρα στην Μπρίντιζι και χάρη σε ένα εξαιρετικό τελευταίο τρίλεπτο στο ματς κατάφερε, να πανηγυρίσει την πρώτη φετινή ευρωπαϊκή της νίκη, με 95-91.

Νίκη-ανάσα για Μπεσίκτας

Μεγάλη νίκη την δεύτερη για φέτος στο Basketball Champions League, πανηγύρισε η Μπεσίκτας του Ντούσκο Ιβάνοβιτς με το εντυπωσιακό 74-49, κόντρα στην Φάλκο Σομπατέλι η οποία σκόραρε 22 πόντους στο δεύτερο μέρος και μόλις 8 στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν, ο ΜακΚίσικ με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Γιλντιζλί με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο ΜάΚαντου με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Άνετες νίκες για Βόννη και Σαραγόσα!

Στα δύο παιχνίδια που ολοκλήρωσαν την 5η αγωνιστική, η Βόννη φιλοξένησε την πρωτοπόρο Νεπτούνας στην Γερμανία και κέρδισε εύκολα, με 97-85, έχοντας για καλύτερους τους Ζίμερμαν με 19 πόντους και 5 ριμπάουντ και Μπρούνινγκ με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Από την άλλη στην Ισπανία, η Σαραγόσα παίζοντας εξαιρετική άμυνα δεν είχε πρόβλημα να κερδίσει πολύ εύκολα με 75-60 την Ντιζόν και να την υποχρεώσει στην πρώτη της ήττα!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μπένζινγκ με 20 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Ράντοβιτς με 17 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 ασίστ.