21+ | ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ. | ΟΙ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑΓΕΣ.

Παναγιώτης Αναστόπουλος: Βάζει πρόωρο τέλος στην καριέρα του…

2020-02-19T21:27:47+00:00 2020-02-20T10:57:35+00:00.

Stefanos Tatsios

19/Feb/20 21:27

Eurohoops.net

Με έγγραφο που προσκόμισε στην Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας ο Παναγιώτης Αναστόπουλος εξέφρασε την επιθυμία να μην υπολογίζεται για τα παιχνίδια της Basket League μέχρι νεωτέρας.

Της Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Μετά τον “επεισοδιακό” τελικό Κυπέλλου της Κρήτης μεταξύ ΑΕΚ και Προμηθέα και τις διαμαρτυρίες της διοίκησης και του προπονητή των Πατρινών Μάκη Γιατρά για την διαιτησία, ο ένας εκ των τριών διαιτητών της αναμέτρησης ο Παναγιώτης Αναστόπουλος ζήτησε από την ΚΕΔ εξαίρεση από τα ματς του ελληνικού πρωταθλήματος.

Με έγγραφο που προσκόμισε ο έμπειρος Έλληνας διαιτητής ζήτησε από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας, να εξαιρεθεί μέχρι νεωτέρας από τις κληρώσεις των παιχνιδιών της Basket League, παρότι ήταν να διαιτητεύσει στην αναμέτρηση του Ηφαίστου Λήμνου (29/2) με τον ΠΑΟΚ.

Να τονιστεί πως ο Παναγιώτης Αναστόπουλος διανύει το 50ο έτος της ηλικίας και αν δεν αλλάξει ο κανονισμός τότε αυτό σημαίνει πως στο τέλος της σεζόν 2019/20 θα συνταξιοδοτηθεί και ότι ο τελικός της Κρήτης θα είναι το τελευταίο ματς της καριέρας του.

Επίσης ο έμπειρος διαιτητής τον Σεπτέμβριο του 2019 είχε εγκαταλείψει τις διεθνείς διοργανώσεις με επίσημη δήλωση του, μετά την επιλογή της FIBA να μην σφυρίξει στο Μουντομπάσκετ της Κίνας.

Αναλυτικά οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 19ης αγωνιστικής της Basket League:

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου

Μ. Μερκούρη 15.30 Ρέθυμνο-Λαύριο Καρακατσούνης-Θεονάς-Λόρτος (Μπορμπαντωνάκης)

Σάββατο 29 Φεβρουαρίου

Α. Παπανδρέρου 17.45 Περιστέρι-Προμηθέας Π. Πουρσανίδης Γ.-Ανδρικόπουλος-Παντελίδης (Βιδάλης)

Ν. Σαμαράς 15.00 Ήφαιστος Λήμνου-ΠΑΟΚ Αναστόπουλος-Τζαφλέρης-Ζακεστίδης (Σαλαβός)

Καλλιθέας 15.30 Κολοσσός Ρ.-Άρης Κορομηλάς-Παπαπέτρου-Μπήτης (Βιντζηλαίος)

Σ. Μπεφόν 15.30 Πανιώνιος-ΑΕΚ Τσαρούχα-Παναγιώτου-Κάρδαρης (Παλάτος)

ΟΑΚΑ 18.00 Παναθηναϊκός-Λάρισα Μάνος-Σκούτας-Κοϊμτζόγλου (Τεφτίκης)

Κυριακή 1 Μαρτίου

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Ιωνικός Ν. Σχινάς-Καλδίρης-Ταρενίδης Στ. (Παραλυκίδης)

Διαβάστε τα τελευταία νέα εδώ