Παπανικολόπουλος: “Μετράει η νίκη γιατί ήταν δύσκολος μήνας για εμάς”

2020-02-29T18:52:03+00:00 2020-02-29T18:52:03+00:00.

29/Feb/20 18:52

papanikolopoulos

Το Περιστέρι νίκησε τον Προμηθέα και είναι πλέον τρίτο στη βαθμολογία, με τον Νίκο Παπανικολόπουλο και τον Χρήστο Σαλούστρο να είναι εμφανώς χαρούμενοι. Όσα είπε ο Μάκης Γιατράς.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Περιστερίου:

”Ήμασταν καλύτεροι στην άμυνα και στα δύο ημίχρονα, απλά στο δεύτερο μπήκαν και στα σουτ και άνοιξε η άμυνα του Προμηθέα και συνεπώς το ματς, βρίσκοντας έτσι και άλλες λύσεις. Για εμάς, μετράει η νίκη, γιατί ήταν δύσκολος μήνας για τα παιδιά με το κύπελλο που χάσαμε. Κοιτάμε μόνο τη νίκη”.

Για το ματς της Ιερουσαλήμ με τη Χάποελ (4/3, 19:15): ”Είναι δύσκολο ματς με μία ομάδα, από σήμερα σκεφτόμαστε ήδη το ματς”.

Χρήστος Σαλούστρος: ”Πάμε χωρίς άγχος με τη Χάποελ”

saloustros_promitheas_peristeri

Αναλυτικά όσα είπε ο παίκτης του Περιστερίου:

”Αν δεν κάνω λάθος, είμαστε τρίτοι πλέον, είναι μεγάλη νίκη με μεγάλη εμφάνιση στην άμυνα, κερδίσαμε μία ανταγωνίστρια για τη τρίτη θέση ομάδα, συνεχίζουμε. Οι προσωπικές εμφανίσεις έρχονται μέσα από την ομάδα. Είναι αυτό δείχνει που βάθος της ομάδας”.

Για τη Χάποελ: ”Για μένα, είναι εύκολα ματς γιατί δεν έχουν άγχος, πάντα το φαβορί έχει το άγχος. Θα παίξουμε σίγουρα δύο ματς, μπορεί και τρίτο”.

Μάκης Γιατράς: ”Τελικός για εμάς τη Τρίτη”

giatras_peristeri_promitheas

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Προμηθέα:

”Συγχαρητήρια στο Περιστέρι. Δεν είχαμε ενέργεια και αστοχήσαμε πολύ. Χάσαμε πολλά ελεύθερα σουτ, στο τρίτο δεκάλεπτο το Περιστέρι έβαλε μεγάλα τρίποντα και άνοιξε μετά το ματς. Το σημαντικότερο ματς για εμάς είναι τη Τρίτη (3/3, 21:00 στην έδρα της Όλντενμπουργκ), είναι τελικό για εμάς. Ό,τι και να κάνουμε τώρα στην Ελλάδα, όλα θα κριθούν στα playoffs”.