Προμηθέας – ΑΕΚ: Η πρεμιέρα του Super Cup ήταν… απόλαυση! (videos)

2020-09-23T18:11:07+00:00 2020-09-23T18:30:13+00:00.

23/Sep/20 18:11

Miller_promitheas_AEK

Το πρώτο ελληνικό Super Cup ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, καθώς Προμηθέας και ΑΕΚ τα έδωσαν όλα, με νικητή τον πρώτο!

Το Super Cup μπήκε στη ζωή των Ελλήνων φιλάθλων, με τη πρώτη διοργάνωση του ΕΣΑΚΕ να έρχεται σε μία δύσκολη για το άθλημα περίοδο, αυτή του κορωνοϊού.

Προμηθέας και ΑΕΚ αναμετρήθηκαν στον πρώτο χρονικά ημιτελικό, με την ομάδα της Πάτρας να παίρνει τη νίκη-πρόκριση με 98-88, έχοντας ένα σαρωτικό τέταρτο δεκάλεπτο με επιμέρους 31-21! Ο Μιχάλης Λούντζης ήταν η ευχάριστη έκπληξη του αγώνα, με τον Έλληνα γκαρντ να μετράει 21 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 28:45′, ενώ ο Ίαν Μίλερ ήταν ο πρώτος σκόρερ με 24 πόντους και 6 ασίστ.

Μπορεί οι νικητές να ”καθάρισαν” στα τελευταία λεπτά, όμως μέχρι το 35′ (83-77) οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα και έπαιξαν με πάθος και ενέργεια, σαν να μην έλειψαν μία μέρα!

Απολαύστε τις καλύτερες φάσεις του εξαιρετικού αυτού ματς!