Παναθηναϊκός – Λάρισα: Σόου από τον Παπαγιάννη σε άμυνα και επίθεση! (videos)

2020-10-25T20:20:37+00:00 2020-10-25T20:53:24+00:00.

25/Oct/20 20:20

BASKET LEAGUE 2020-2021 / ЁϠ- ˁщӁ (֙ԏÑVɁ: әԇчӠć̇ԑϐϕˏӠ/ EUROKINISSI)

Ο Γιώργος Παπαγιάννης έκανε σπουδαία δουλειά στο δεύτερο δεκάλεπτο του Παναθηναϊκός – Λάρισα, έχοντας 2 μπλοκ και 2 εντυπωσιακά καρφώματα!

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εντυπωσιακό για τον Γιώργο Παπαγιάννη, με τον σέντερ του Παναθηναϊκού να βάζει δύσκολα στην ομάδα της Λάρισας, τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση.

Ο διεθνής σέντερ έκοψε 2 φορές τον Γκούντγουϊν ψηλά, ενώ στην επίθεση κάρφωσε με μανία μετά από πάσες των Ουάιτ και Καλαϊτζάκη.

Συνολικά στο πρώτο ημίχρονο ο Παπαγιάννης είχε 9 πόντους (4/5 δίποντα, 1/1 βολή), 2 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 μπλοκ, όμως ο Παναθηναϊκός δεν πήγαινε εξίσου καλά, καθώς πήγε στην ανάπαυλα με προβάδισα μόλις ενός πόντου (31-30).

Το… σόου του Γιώργου Παπαγιάννη:

Για την Λάρισα, εξαιρετική δουλειά έκανε ο Μπράντον Ρας, με τον Αμερικανό να σκοράρει 8 πόντους και να κάνει μεγάλη ζημιά στην πράσινη άμυνα στο πρώτο μισό του αγώνα.

Παναθηναϊκός – Λάρισα: Χωρίς σκορ στα δύο πρώτα λεπτά του αγώνα! (videos)