Αγγέλου: ΞΕΣΠΑΣΕ κατά των διαιτητών (videos)

2021-05-21T21:21:16+00:00 2021-05-21T22:23:47+00:00.

21/May/21 21:21

Ο Βαγγέλης Αγγέλου ξέσπασε κατά των διαιτητών στο ματς με τον Παναθηναϊκό, μετά από μία φάση στη δεύτερη περίοδο.

Η ΑΕΚ υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό στον δεύτερο ημιτελικό της Basket League, με το σκορ να γίνεται 1-1, μετά το 92-80.

Η αναμέτρηση είχε τα ίδια στοιχεία με την πρώτη, δηλαδή πάθος και ένταση από τις δύο ομάδες, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει το προβάδισμα με 30-36 στα μέσα της δεύτερης περιόδου.

Ένα σφύριγμα για επιθετικό φάουλ στον Κώστα Γόντικα έφερε ένα φοβερό ξέσπασμα του Βαγγέλη Αγγέλου, με την ΑΕΚ στη συνέχεια να δέχεται ένα 0-9 (30-45), για να κλείσει το ημίχρονο στο -8 (39-47).

Η κατάληξη ήταν… ευτυχής για τον Έλληνα προπονητή, ο οποίος δεν ήθελε να πει πολλά μετά το φινάλε του Game 2.

”Είμαστε στο δεύτερο 10λεπτο αυτή της σειράς, πρέπει να είναι διαφορετική η προσέγγιση όταν μιλάμε για μία σειρά. Στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε δώσει 35 πόντους από τρανζίσιον, επιθετικά ριμπάουντ και λάθη. Το βελτιώσαμε και συνεχίζουμε στο επόμενο. Όταν μπορείς να είσαι ομάδα με κανόνες οικογένειας, όλα γίνονται”