Βόβορας: “Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ματς, πρέπει να δούμε τι έφταιξε στα πρώτα 15 λεπτά” (video)

2022-05-31T20:32:03+00:00 2022-05-31T22:08:17+00:00.

31/May/22 20:32

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε μία απίθανη ήττα με 84-77 κόντρα στη Λάρισα για τα playoffs της Stoiximan Basket League και ο προπονητής του Γιώργος Βόβορας μιλώντας στην ΕΡΤ στάθηκε στις λεπτομέρειες που έκριναν το ματς.

Το “τριφύλλι μετά το δύσκολο 1-0 στον πρώτο ημιτελικό του ΟΑΚΑ για τα playoffs της Stoiximan Basket League έχασε το game 2 εκτός έδρας με τη Λάρισα με 84-77 και προβλημάτισε με την εικόνα του, αφού βρέθηκε ακόμα και πίσω στο σκορ με -26.

Μετά το παιχνίδι ο προπονητής του Παναθηναϊκού Γιώργος Βόβορας σε σύντομη δήλωση του στην ΕΡΤ στάθηκε στις λεπτομέρειες που έκριναν το νικητή του δεύτερου ημιτελικού.

Αναλυτικά τι είπε:

Για το που κρίθηκε το ματς: “Είναι λεπτομέρειες ένα σουτ του Κρουμπάλι, δυο χαμένες βολές εκεί κρίθηκε το ματς. Συγχαρητήρια στη Λάρισα κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι”.

Στη συνέντευξη τύπου πρόσθεσε: “Η Λάρισα μπήκε πολύ καλύτερα από εμάς στο παιχνίδι. Βρήκε ρυθμό, έβαλε μεγάλα σουτ. Εμείς ουσιαστικά ξεκινήσαμε να μπαίνουμε στο παιχνίδι μετά το 15′. Ήμασταν πολύ κακοί και στο αμυντικό και στο επιθετικό κομμάτι. Είχαμε ένα πολύ κακό διάστημα 15 λεπτών.

Ξεκινήσαμε μέσα από την ισορροπία στην επίθεση να μπούμε στο παιχνίδι σιγά σιγά. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα πάλεψε και στο τέλος οι λεπτομέρειες έκαναν τη διαφορά. Πρέπει να δούμε τι έφταιξε στα πρώτα 15 λεπτά. Η Λάρισα έχει δείξει εξαιρετικό πρόσωπο με πολύ μεγάλη διάθεση. Σίγουρα πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να δούμε τα λάθη μας”.

Τρομερή και φοβερή Λάρισα κατάπιε τον Παναθηναϊκό και 1-1!

Παναθηναϊκός: ΔΕΚΑ χρόνια μετά έχασε από επαρχιακή ομάδα στα playoffs! (videos)

Τακιανός: “Τέτοιες νίκες βοηθούν στο να χτιστούν νοοτροπίες και όνειρα” (video)

Βόβορας: “Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ματς” (video)

Νέντοβιτς: Ανέλαβε την ευθύνη για την ήττα του Παναθηναϊκού στη Λάρισα (photo & videos)