Παπαπέτρου: To έβλεπε… βαρέλι κόντρα στη Λάρισα με 13 πόντους σε 9 λεπτά (videos)

2022-06-03T18:56:16+00:00 2022-06-03T20:36:19+00:00.

03/Jun/22 18:56

Ο Ιωάννης Παπαπέτρου ήταν απολαυστικός στον τρίτο ημιτελικό ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Λάρισα.

Tου Βαγγέλη Παπαδημητρίουinfo@eurohoops.net

Ο Παναθηναϊκός εμφανίστηκε αγριεμένος στον τρίτο ημιτελικό της Stoiximan Basket League κόντρα στη Λάρισα και πήρε τελικά τη νίκη με 94-82.

Η διαφορά έφτασε ακόμα και τους 27 (86-59), με τον Ιωάννη Παπαπέτρου να κάνει φοβερά πράγματα.

Συγκεκριμένα, ο αρχηγός των ”πράσινων” μέτρησε 13 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ μάλιστα χρειάστηκε να φτάσει στην έκτη του προσπάθεια, για να χάσει σουτ!

Σε 8:58′ συμμετοχής, είχε 83% ευστοχία με 3/4 δίποντα, 2/2 τρίποντα και 1/1 βολές, μαζί με 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

H συνέχεια ήταν ανάλογη, με τον Παπαπέτρου να τελειώνει το ματς με 25 πόντους (5/10 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 6/7 βολές), 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ σε 26:01′, όντας ο πρώτος σκόρερ του ματς.

Εμφατική ήταν και η παρουσία του Γιώργου Παπαγιάννη, με τον Έλληνα σέντερ να κάνει σημαντική δουλειά σε άμυνα και επίθεση.

Σε 23:57′, είχε 16 πόντους (6/8 δίποντα, 4/4 βολές), 10 ριμπάουντ και 3 μπλοκς, σε μία ακόμα ”γεμάτη” εμφάνιση.

Ένταση στο ΟΑΚΑ κι από ένα αντιαθλητικό φάουλ σε Παπαγιάννη & Κρουμπάλι (video)

Παναθηναϊκός: Παίζει ο Σαντ-Ρος κόντρα στη Λάρισα