ΠΑΟΚ – Προμηθέας: Η λογομαχία του Γκίκα με τους φιλάθλους των γηπεδούχων! (video)

2022-11-20T17:02:39+00:00 2022-11-20T17:02:39+00:00.

20/Nov/22 17:02

Ένα μίνι επεισόδιο δημιουργήθηκε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Προμηθέα Πάτρας ανάμεσα στον Νίκο Γκίκα και φιλάθλους των ασπρόμαυρων.

Ο ΠΑΟΚ μετά από ένα εξαιρετικό ματς κέρδισε με 97-92 στο τέλος τον Προμηθέα Πάτρας στην “Πυλαία” για τη Basket League και παρέμεινε αήττητος στην έδρας του (3/3).

Περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος του ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη, ο διεθνής γκαρντ των Πατρινών Νίκος Γκίκας έκανε φάουλ στον Ράιλι το οποίο ήταν και το 5ο του στο ματς με αποτέλεσμα να αποβληθεί.

Πριν αποχωρήσει από το παρκέ όμως άνοιξε διάλογο με φίλους του ΠΑΟΚ στις courtseats και τα “αίματα άναψαν”, αλλά ευτυχώς η μικρή φασαρία που δημιουργήθηκε έλαβε γρήγορα τέλος.

Ο γκαρντ της ομάδας του Μάκη Γιατρά αγωνίστηκε για 28:22 στο παιχνίδι και μέτρησε 4 πόντους με 2/6 σουτ, 6 ασίστ, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 λάθος.