Κάνααν: “Έχει βελτιωθεί ο Παναθηναϊκός” (videos)

2022-12-05T20:40:25+00:00 2022-12-05T22:55:04+00:00.

05/Dec/22 20:40

Ο Αϊζάια Κάνααν μίλησε αμέσως μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού.

Tου Βαγγέλη Παπαδημητρίουinfo@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Παναθηναϊκό με 68-66, για την όγδοη αγωνιστική της Basket League και την ένατη σερί νίκη σε ”αιώνιο” ντέρμπι.

Ο Αϊζάια Κάνααν ήταν εξαιρετικός στη πρώτη περίοδο με 8 πόντους, για να μετρήσει τελικά τόσους ακριβώς σε 23:08′ με 1/3 τρίποντα, 2/5 τρίποντα, 1 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Ο τέταρτος σκόρερ των νικητών στο ντέρμπι μίλησε στην ΕΡΤ για το ντέρμπι, αλλά και τους ”πράσινους”.

Αναλυτικά όσα είπε:

”Είναι τα ματς που περιμένεις σε μία τέτοια κόντρα, ελπίζουμε να ήταν ένα απολαυστικό ματς για τους θεατές.

Η άμυνα έκανε την διαφορά, στην επίθεση χάσαμε πολλά σουτ, βασιστήκαμε στην άμυνά μας για τη νίκη. Μπορούμε να βελτιωθούμε φυσικά. Δεν ήμασταν νευρικοί, αλλά τα λάθη είναι μέρος του αγώνα. Σε τέτοια ματς, νιώθεις την πίεση, ανυπομονείς και μπορεί να διστάσεις σε κάποιες φάσεις. Στο τέλος, πρέπει απλά να κερδίζεις.

Πρέπει να γινόμαστε καλύτεροι, να πάμε κάθε ματς ξεχωριστά και θα είμαστε εντάξει. Έκανε πολλές αλλαγές ο Παναθηναϊκός από το Super Cup της Ρόδου, πήρε τον Μπέικον, που παίζει πολύ καλά. Ο Ουόλτερς είναι υγιής, έχει γίνει καλύτερη ομάδα με τις προσθήκες. Πήρε νίκες και είναι δύσκολος αντίπαλος για πολλές ομάδες”

Παναθηναϊκός: “Αλλοίωση αποτελέσματος στο ΣΕΦ”

Basket League: Απόλυτο αφεντικό ο Ολυμπιακός, δικό του από τώρα το πλεονέκτημα έδρας στα playoffs

Ολυμπιακός: Στο 9-0 το σερί με την πιο δύσκολη νίκη όλων!

Μπαρτζώκας: “Λάθος προσέγγιση να θεωρούμε ότι πρέπει να κερδίζουμε τον Παναθηναϊκό με 20 πόντους”

Ράντονιτς: “Είχαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε, μας στοίχησαν τα πολλά λάθη”

Μουστάφα Φαλ: Το “γαλλικό κλειδί” για την επικράτηση του Ολυμπιακού στο ντέρμπι! (videos)

Ο ακούραστος Βεζένκοφ MVP του Ολυμπιακού ΚΑΙ κόντρα στον Παναθηναϊκό! (videos)

Μπέικον: Άργησε να πάρει μπρος στο δεύτερο ημίχρονο, “άργησε” κι ο Παναθηναϊκός στο ΣΕΦ (videos)