ΜακΚίσικ: “Αισθάνομαι καλά, δεν φοβόμαστε κανέναν”

2024-03-04T21:23:20+00:00 2024-03-04T21:55:25+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

04/Mar/24 21:23

McKissic-Olympiacos-peristeri

Ο Σακίλ ΜακΚίσικ μίλησε για το διπλό στο Περιστέρι, τα νεύρα μετά το επιθετικό φάουλ που του καταλογίστηκε και το mindset του Ολυμπιακού που πρέπει να παραμείνει το ίδιο μέχρι το τέλος.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός έφυγε με το διπλό από το Περιστέρι, κερδίζοντας πιο εύκολα απ’ ό,τι περίμενε (παρά τις πολλές απουσίες του) την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη, για να φτάσει πλέον τις 17 νίκες στην Stoiximan Basket League.

Ο Σακίλ ΜακΚίσικ μπορεί να αγωνίστηκε μόλις 12:53 λεπτά, όμως παρά τα νεύρα του μετά την τεχνική ποινή που δέχθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο, παρά τα τέσσερα συνολικά φάουλ του, κατάφερε να πετύχει 9 πόντους (3 ασίστ) και να δώσει λύσεις στην ομάδα του.

Ο ίδιος μίλησε μετά το τέλος του αγώνα στην κάμερα της ΕΡΤ για τη νίκη αυτή, την φάση με το επιθετικό φάουλ που του χρεώθηκε αλλά και το mindset του Ολυμπιακού που πρέπει να παραμείνει το ίδιο μέχρι το τέλος.

Τα πράγματα δεν πήγαν καλά για εμένα στην δεύτερη περίοδο. Σκέφτηκα εγωιστικά και τα άκουσα από τον κόουτς (σ.σ. Μπαρτζώκα), το άξιζα. Δεν ήμουν αγχωμένος, ήμουν εκνευρισμένος! Αισθάνομαι πολύ καλά τώρα που επέστρεψα. Δεν φοβόμαστε κανέναν. Πάμε να συνεχίσουμε με νίκες. Δεν χρειάζεται ν’ αλλάξουμε το mindset μας”, δήλωσε χαρακτηριστικά.

Περιστέρι – Ολυμπιακός: Νεύρα ΜακΚίσικ, πέταξε την μπάλα στον διαιτητή και δέχθηκε τεχνική ποινή (video)