Μπαρτζώκας: “Το πόδι του Ουόκαπ έχει πρηστεί πολύ περισσότερο, ελπίζω να τον έχουμε με Εφές”

2024-03-16T21:14:34+00:00 2024-03-16T21:22:30+00:00.

16/Mar/24 21:14

Bartzokas - Olympiacos - Karditsa

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Καρδίτσας στο ΣΕΦ, ενώ αναφέρθηκε και στο τραυματισμένο πόδι του Τόμας Ουόκαπ, που δεν αγωνίστηκε.

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε για 32 λεπτά, όμως τελικά επικράτησε της Καρδίτσας με 85-73, για την 21η αγωνιστική της Basket League.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας δεν ήταν ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του στο πρώτο ημίχρονο, ενώ αναφέρθηκε και στον Τόμας Ουόκαπ.

”Είναι πάντα δύσκολα τα ματς με τον Παναθηναϊκό, αδειάζεις μετά από ενέργεια και συναισθήματα, σήμερα είχαμε ένα ματς που όλοι θεώρησαν ότι ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Είναι ακόμα πιο δύσκολη η επόμενη εβδομάδα για εμάς, είναι κρίσιμα και απαιτητικά ματς. Είναι το τρίτο σερί ματς μετά το Μαρούσι που περπατάγαμε στο πρώτο ημίχρονο, οι αντίπαλοι έρχονται να παίξουν το παιχνίδι τους και εμείς αναγκαστήκαμε να πιεστούμε για να κερδίσουμε στο τέλος.

Δεν συμφωνώ ακόμα ότι η νίκη με τον Παναθηναϊκό μας δίνει το πλεονέκτημα, έχουμε ακόμα πέντε ματς, πολλές ομάδες είναι στον έναν βαθμό απόσταση. Η Εφές παίζει για την είσοδο στα play-in. Δεν υπάρχει εύκολο ματς, είναι σημαντικό να κοιτάμε κοντά και όχι μακριά. Θα κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε, το πόδι του Ουόκαπ έχει πρηστεί πολύ περισσότερο μετά την προσπάθεια που έκανε, είναι σημαντικό για εμάς να είναι καλά την Τρίτη, όπως και ο Γκος, για να πάμε πιο φρέσκοι για να διεκδικήσουμε ό,τι μπορούμε”