Περιστέρι: Το μεγάλο καλάθι του Σκούτσι Σμιθ που “εκτέλεσε” την ΑΕΚ! (videos)

2019-10-19T18:28:56+00:00 2019-10-19T19:02:57+00:00.

19/Oct/19 18:28

smith_peristeri

Το Περιστέρι του Ηλία Ζούρου παραμένει αήττητο στην Basket League, αφού πανηγύρισε ένα τεράστιο διπλό στο ΟΑΚΑ στην παράταση, κόντρα στην ΑΕΚ με 91-90, χάρη στον Σκούτσι Σμιθ.

Το παιχνίδι του ΟΑΚΑ, ανάμεσα στην ΑΕΚ και στο Περιστέρι ήταν ντέρμπι σε ολόκληρη την διάρκεια του και πήρε τον χαρακτήρα “θρίλερ” στο φινάλε του αγώνα και φυσικά στην παράταση, όπου οι φιλοξενούμενοι έμειναν ζωντανοί χάρη στο τρομερό τρίποντο του Χάτσερ.

Εκεί με 6′ δευτερόλεπτα να απομένουν και με το σκορ στο 89-89, ο Λάνγκφορντ με 1/2 βολές έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΚ με 90-89, αλλά το Περιστέρι δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, αφού ο Σκούτσι Σμιθ με μία πολύ δύσκολη και ένα σπουδαίο λέι απ, χάρισε την νίκη στην ομάδα του Ηλία Ζούρου με 91-90!