Η Αλμπα Βερολίνου έκανε την έκπληξη

2015-01-02T23:49:24+00:00 2015-05-04T14:32:57+00:00.

02/Jan/15 23:49

Το παιχνίδι στο Βερολίνο ξεκίνησε με τη Μπαρτσελόνα να παίρνει προβάδισμα 23-16 στο πρώτο δεκάλεπτο. Παρόλα αυτά, η Αλμπα πήρε τη μεγάλη νίκη με 80-70 στο τέλος μετά από μια ονειρική τρίτη περίοδο στην οποία οι Καταλανοί σκόραραν μόνο 8 πόντους και η Αλμπα πήρε προβάδισμα 61-48.

Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι κράτησαν διψήφιο προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα. Οι Ρέτζι Ρέντινγκ, Λέον Ραντόσεβιτς και Τζαμέλ ΜακΛίν πέτυχαν από 16 πόντους. Ο Μαρσελίνιο Χουέρτας πέτυχε 23 πόντους για τη Μπαρτσελόνα, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν επιθετικό πρόβλημα, παίζοντας χωρίς τους τραυματίες Χουάν Κάρλος Ναβάρο, Μπραντ Ολεσον και Αλεξ Αμπρίνες. Ο Λάμπε (11π.) και ο Ντόλεμαν (10π.) ήταν οι μόνοι που ξεχώρισαν από τους ηττημένους.