Λάμψη Σατοράνσκι, εύκολα η Μπάρτσα

2015-02-12T23:44:09+00:00 2015-02-17T15:52:47+00:00.

12/Feb/15 23:44

Ακόμα και με τον Αρόγιο στο παρκέ, η Γαλατασαράι δεν μπορούσε να συγκριθεί εκτός έδρας με την Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί είχαν τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο ημίχρονο και πήραν μια άνετη νίκη με 82-70 κόντρα σε ένα αντίπαλο με απουσίες

Ακόμα και με τον Αρόγιο στο παρκέ, η Γαλατασαράι δεν μπορούσε να συγκριθεί εκτός έδρας με την Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί είχαν τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο ημίχρονο και πήραν μια άνετη νίκη με 82-70 κόντρα σε ένα αντίπαλο με απουσίες.

Τα καλά νέα για την Μπάρτσα είναι ότι ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο και ο Όλεσον επέστρεψαν στη δράση. Ο “Λα Μπόμπα” σκόραρε 11 πόντους για τους νικητές, αλλά ο πρώτος τους σκόρερ ήταν ο Τόμας Σατοράνσκι με 17 πόντους, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και κανένα λάθος.

Για τη Γαλατασαράι, ο Ζόραν Έρτσεγκ και πάλι έκανε ένα καλό ματς με 18 πόντους, αλλά δεν είχε ουσιαστική βοήθεια από κανέναν. To καλύτερο που μπόρεσαν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στους δύο πόντους (68-66) οκτώ λεπτά πριν τη λήξη, αλλά η Μπαρτσελόνα τελείωσε το ματς με ένα σερί 14-4 και έκανε νέο ρεκόρ στην ιστορία της ομάδας στην Ευρωλίγκα με 16 τρίποντα.