Αρμάνι: Ξέσπασε πάνω στην ομάδα του Σκόλα μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό

2020-12-06T19:59:15+00:00 2020-12-06T19:59:35+00:00.

06/Dec/20 19:59

Η Αρμάνι έδειξε αντίδραση μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό για την Ευρωλίγκα, με τους Μιλάνέζους να παίρνουν εύκολα τη νίκη κόντρα στην Βαρέζε με 96-70.

Η ήττα από τον Παναθηναϊκό φαίνεται πως… εκνεύρισε την Αρμάνι, με την ιταλική ομάδα να ξεσπάει πάνω στον Λούις Σκόλα και την Βαρέζε, επικρατώντας με 96-70.

Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά οι φιλοξενούμενοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, φτάνοντας έτσι στη νίκη με το επιβλητικό +26. Έτσι έφτασε τις 10 νίκες σε ισάριθμους αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα.

ΛεΝτέι με 18 και Πάντερ με 15 ήταν οι κορυφαίοι της Αρμάνι, η οποία αγωνίστηκε χωρίς τους Ντιλέινι και Ροντρίγκεθ για πρώτη φορά. Από την άλλη ο Σκόλα είχε 23 πόντους.

Καλός, αλλά ηττημένος ο Μπράμος

Η Βενέτσια, παρά την καλή εμφάνιση του Μάικ Μπράμος, γνώρισε την ήττα από την Τρέντο εντός έδρας με 79-71.

Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο +13 (32-45), ενώ στο δεύτερο άντεξαν την πίεση και πήραν το θετικό αποτέλεσμα, που τους ανεβάζει στο 5-5. Από την άλλη η ομάδα της Βενετίας υποχώρησε στο 5-4.

Ο Μπράουνι με 24 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, ενώ από την άλλη ο Μπράμος είχε 19 με 3 τρίποντα.