Αρμάνι: “Στάση” Πέζαρο και δεύτερη ήττα στην Ιταλία

2022-01-16T14:20:38+00:00 2022-01-16T14:38:38+00:00.

16/Jan/22 14:20

Δεύτερη ήττα για την Αρμάνι στο πρωτάθλημα Ιταλίας, μετά το 85-82 από την Πέζαρο.

Στο 13-2 βρίσκεται πλέον η Αρμάνι, μετά τη νέα της ήττας στο ιταλικό πρωτάθλημα από τη Πέζαρο με 85-82.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία στην επανάληψη και έδειχνα να φτάνουν κοντά στο ”διπλό”.

Ο Μορέτι με 2/2 βολές ισοφάρισε σε 77-77 και έστειλε το ματς στη παράταση, αφού ο Ντιλέινι αστόχησε στο τελευταίο σουτ.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι δύο ομάδες δεν είχαν ρυθμό και έτσι η Πέζαρο του Μπάνκι με επιμέρους 8-5 έφτασε στο 6-8, με τον Ταμπόνε να γράφει το τελικό σκορ με 2/2 βολές.

Ο τελευταίος ήταν και ο πρώτος σκόρερ των νικητών με 21 πόντους, ενώ για το Μιλάνο 15 είχε ο Χολ και 13 ο Ντιλέινι.

Τα δεκάλεπτα: 24-20, 40-38, 52-55, 77-77, 85-82

Βίρτους: Διέλυσε με +18 την αντίπαλο του Λαυρίου στο BCL!