Βενέτσια: Στην κορυφή με θετικό Μπράμο!

2018-10-27T20:34:48+00:00 2018-10-27T20:50:17+00:00.

27/Oct/18 20:34

Το 4/4 πέτυχε η Βενέτσια στο ιταλικό πρωτάθλημα, ”περνώντας” από την έδρα της Τρέντο με σκορ 87-64.

Στην κορυφή του πρωταθλήματος Ιταλίας βρίσκεται η Βενέτσια! Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του BCL είχε εύκολο έργο εκτός έδρας απέναντι στην Τρέντο, που παραμένει χωρίς νίκη (0/4), κερδίζοντας με 87-64.

Έτσι, βρίσκεται μόνη πρώτη στην πρώτη θέση, με την Αρμάνι, την μοναδική ομάδα που έχει 3/3, να αγωνίζεται αύριο (28/10, 20:15) στην έδρα της Πέζαρο.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι, κάτι που επιβεβαιώθηκε και στο ημίχρονο (43-40), αλλά και στο τρίτο δεκάλεπτο (64-53).

Κορυφαίος για τους νικητές ο Όστιν Ντέι με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, με τον Μάικ Μπράμος να βρίσκει ρυθμό μετά τον τραυματισμό του και να τελειώνει με 12 πόντους (4/5 τρίποντα) και 5 ριμπάουντ!

Τα δεκάλεπτα: 18-26, 30-43, 53-64, 64-87