Μιλάνο: Διπλό… “θρίλερ” με κορυφαίο Τζέιμς κόντρα σε Βενέτσια και Μπράμος

2018-11-18T22:52:41+00:00 2018-11-18T22:52:41+00:00.

18/Nov/18 22:52

Η Αρμάνι Μιλάνο, πήρε ένα σπουδαίο διπλό κόντρα στην Βενέτσια με 84-81 και συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία, στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Από το πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Σιμόνε Πιανιτζάνι ήταν καλύτερη και παρότι προηγήθηκε ακόμα και με +20 πόντους, πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 44-34.

Στο δεύτερο μέρος, ο Μάικ Μπράμος και οι συμπαίκτες του γύρισαν τον αγώνα, ισοφάρισαν μάλιστα λίγο πριν το φινάλε σε 81-81, όμως ο Μίτσοφ με ένα μεγάλο καλάθι έγραψε το 83-81 και “κλείδωσε” το διπλό της Μιλάνο, το οποίο ήρθε με 84-81, αφού η Βενέτσια ήταν ιδιαίτερα άστοχη στο φινάλε.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μάικ Τζέιμς με 20 πόντους (4/7 τρίποντα) και 4 ασίστ και ο Μπέρτανς με 14 πόντους (6/9 σουτ) και 3 ασίστ.

Από την πλευρά της Βενέτσια, ο Μάικ Μπράμος είχε σε 21 λεπτά συμμετοχής, 7 πόντους με 2/2 δίποντα και 1/2 τρίποντα και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 11-31, 34-44, 60-60, 81-84