Κλίπερς: Ο Καουάι έσωσε την ομάδα του, νίκη με ανατροπή επί των Ουόριορς (Video)

2020-01-11T08:47:04+00:00 2020-01-11T08:47:04+00:00.

11/Jan/20 08:47

Kawhi Leonard

Ο Καουάι Λέοναρντ έσωσε του Κλίπερς με 36 πόντους κι η ομάδα του γύρισε από το -10 στο 36′ για να καταβάλλει τους Ουόριορς με 109-100!

Ο MVP των περσινών τελικών, Καουάι Λέοναρντ, πρόσφερε μία όμορφη παράσταση μετρώντας 36 πόντους με 14/25 σουτ, ενώ πρόσθεσε εννιά ριμπάουντ, πέντε ασίστ και τρία κλεψίματα.

Ο Λου Ουίλιαμς πρόσθεσε 21 πόντους (οκτώ ασίστ) για τους Κλίπερς που παίζουν τον τελευταίο καιρό χωρίς τον τραυματία Πολ Τζορτζ.

Οι Ουόριορς μπήκαν στην τέταρτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 93-83, αλλά εκεί οι γηπεδούχοι Κλίπερς έκαναν ένα 21-6 σε έξι λεπτά κι ανέτρεψαν την κατάσταση, με τον Μόντρεζλ Χάρελ να βάζει τους 7/11 πόντους του.

Ήταν η πρώτη φορά που οι Κλίπερς νικούν για δεύτερο σερί ματς τους Ουόριορς από το 2011! Προφανώς και πολλά άλλα πράγματα μετράνε αρνητικά για τους “Πολεμιστές” φέτος, αλλά έτσι είναι η ζωή και κύκλους κάνει στο ΝΒΑ.

Ο Γκλεν Ρόμπινσον ΙΙΙ πέτυχε 17 πόντους (7/12 σουτ) κι ο Ομάρι Σπέλμαν πρόσθεσε άλλους τόσους (6/12), ενώ ο Άλεκ Μπερκς είχε 16 αλλά με 3/17 σουτ (9/9 βολές)!