Μπακς: “Σεληνιασμένος” Γιάννης, διέλυσε με 37αρα τους Νικς! (Video)

2020-01-15T06:13:53+00:00 2020-01-15T06:13:53+00:00.

15/Jan/20 06:13

Ο “σεληνιασμένος” Γιάννης Αντετοκούνμπο διέλυσε τους Νικς πετυχαίνοντας 37 πόντους σε μόλις… 21 λεπτά συμμετοχής!!!

Ναι, καλά διαβάσατε. Ο Γιάννης χρειάστηκε μόλις 21 λεπτά στο παρκέ για να πετύχει 37 πόντους με τρομερά ποσοστά ευστοχίας κι οι Μπακς νίκησαν χωρίς να ιδρώσουν με 128-102 τους Νικς στο Μιλγουόκι.

Πέτυχε 20 πόντους στο ημίχρονο όταν το σκορ ήταν ήδη στους +25 (65-40) και δεν χρειάστηκε να αγωνιστεί καθόλου στην τέταρτη περίοδο με τους πρωτοπόρους του ΝΒΑ, Μπακς, να βρίσκονται στο +33. Μέτρησε δηλαδή 17 πόντους στο τρίτο 12λεπτο, πριν κάτσει στον πάγκο για να ξεκουραστεί και να προφυλαχθεί. Όσο έπαιζε οι Μπακς ήταν μπροστά με +32 πόντους. Τόσο απλά τα πράγματα…

Είχε 12/17 σουτ με 3/5 τρίποντα, έβαλε τις 10 από τις 12 βολές που εκτέλεσε, ενώ κατέβασε εννιά ριμπάουντ και μοίρασε τέσσερις ασίστ (συν ένα μπλοκ), ενώ υπέπεσε σε μόλις ένα λάθος.

Οι Μπακς έφτασαν στο 36-6 και 19-2 μέσα στο Μιλγουόκι ενώ το σερί των νικών τους έφτασε στις τέσσερις.

Ο Κρις Μίντλετον πρόσθεσε 17 πόντους, ενώ ο Ερσάν Ιλιασόβα είχε 17 κι ο Έρικ Μπλέντσο 11 πόντους, όλοι τους με κάτω από 21 λεπτά συμμετοχής αφού το παιχνίδι ήταν ένας περίπατος για το Μιλγουόκι.

Ο Τζούλιους Ραντλ μέτρησε 25 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Αρ Τζέι Μπάρετ είχε 22 και ο Μπόμπι Πόρτις 20 για τους Νικς