Σίξερς: “Άλωσαν” το Μπρούκλιν με ΜΑΓΙΚΟ Σίμονς! (videos)

2020-01-20T23:41:22+00:00 2020-01-20T23:56:16+00:00.

20/Jan/20 23:41

Οι Σίξερς έφυγαν με τη νίκη από το Μπρούκλιν, επικρατώντας των Νετς με 117-111.

Μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, οι Σίξερς πήραν τη νίκη στην έδρα των Νετς με 117-111. Με αυτό το αποτέλεσμα οι νικητές ανέβηκαν στο 28-16, ενώ οι ηττημένοι υποχώρησαν στο 18-23.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Σίξερς να έχουν το πάνω χέρι και να κρατούν το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά, όμως χωρίς να μπορούν να ξεφύγουν. Έτσι οι Νετς έκαναν ένα μικρό ξέσπασμα στο τέλος του δωδεκαλέπτου και έκλεισαν την περίοδο με το υπέρ τους 29-32. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 12 πόντους, με το ημίχρονο να τους βρίσκει μπροστά τελικά με 68-64, ενώ και το τρίτο δωδεκάλεπτο ανήκε σε εκείνους.

Λίγο πριν το τέλος, οι Σίξερς, με τον Σίμονς να κάνει απίθανη δουλειά σε άμυνα και επίθεση, μείωσαν, ενώ με το ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου πήραν τα ηνία και πέρασαν μπροστά, φτάνοντας μάλιστα και μέχρι το +9. Οι Νετς επέστρεψαν και μείωσαν, με τα τελευταία λεπτά να είναι πραγματικό… θρίλερ. Τελικά οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν τις άμυνες που έπρεπε, ήταν ψύχραιμοι στις βολές και έφτασαν στη νίκη με 117-111.

Ο Μπεν Σίμονς ήταν ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ με 34 πόντους, 12 ασίστ, 12 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα και 1 μπλοκ, ενώ ο Αλ Χόρφορντ πρόσθεσε 19 και οι Χάρις – Ρίτσαρντσον από 15.

Για το Μπρούκλιν, από το οποίο έλειπαν όλοι του οι σταρ, ο Σπένσερ Ντινουίντι είχε 22 πόντους.