Μπακς: Με τριπλ νταμπλ του Γιάννη “σκούπισαν” ξανά τους Μπουλς! (Video)

2020-01-21T05:57:32+00:00 2020-01-21T05:57:32+00:00.

21/Jan/20 05:57

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε το τέταρτο τριπλ νταμπλ της σεζόν, ο Κρις Μίντλετον έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι κι οι Μπακς νίκησαν με 111-98 και “σκούπισαν για μία ακόμα χρονιά τους Μπουλς.

Και δεν ήταν… καν ένα καλό παιχνίδι με τον Γιάννη, πάντα για τα δικά του δεδομένα. Πέτυχε μεν 28 πόντους με 14 ριμπάουντ και 10 ασίστ – την έδωσε περίπου τρία λεπτά πριν το τέλος- αλλά είχε οκτώ λάθη στο παθητικό του, 3/9 βολές και 1/5 τρίποντα.

Γενικά πάντως οι Μπακς είχαν 23 λάθη και φαίνεται ίσως πως το μυαλό τους ήταν στο… Παρίσι, για το οποίο αναχώρησαν αμέσως μετά το ματς.

Συνολικά πάντως ο Γιάννης σούταρε 12/20 σουτ κι έφτασε τους 10.000 πόντους! Οι Μπακς “σκούπισαν” με 4-0 φέτος τους Μπουλς, κάτι που έκαναν και πέρυσι, ενώ συμπλήρωσαν 10 σερί νίκες, ξεκινώντας από τη σεζόν 2017-18. Είναι το μεγαλύτερο σερί των Μπακς κατά των Μπουλς από το 1968!

Ο Κρις Μίντλετον ήταν εξαιρετικός στις επιλογές του, μετρώντας 24 πόντους με 10/13 σουτ (έξι ριμπάουντ, έξι ασίστ), ενώ ο Έρικ Μπλέντσο μέτρησε 13 με 4/6 σουτ κι ο Κάιλ Κόρβερ 12 με 5/5! Οι Μπακς πέτυχαν την έβδομη σερί νίκη τους σουτάροντας με 58% και έτσι κάλυψαν τα πολλά λάθη τους που έδωσαν 24 πόντους στους φιλοξενούμενους.

Οι Μπακς είχαν +13 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο, “καθαρίζοντας” τελικά εύκολα το ματς. Ο Ζακ ΛαΒιν πέτυχε 24 πόντους κι ήταν το 11ο σερί παιχνίδι του με +20 πόντους. Δεκαπέντε έβαλε ο Κρις Νταν και 14 ο Θαντ Γιανγκ.