Πίστονς: Φόρεσαν φανέλες με το Νο8 και Νο24 για τον Κόμπι! (Video)

2020-01-28T08:12:55+00:00 2020-01-28T08:12:55+00:00.

28/Jan/20 08:12

Οι Πίστονς τίμησαν τον Κόμπι Μπράιαντ με το δικό τους ξεχωριστό τρόπο, φορώντας φανέλες με τυπωμένο μπρος και πίσω το Νο8 και το Νο24 για το ζέσταμα και την παρουσίαση τους κατά των Καβαλίερς…

Οι γηπεδούχοι Πίστονς ηττήθηκαν από τους Καβαλίερς με 100-115 αλλά το pregame ήταν αυτό που κέντρισε περισσότερο το ενδιαφέρον λόγω της κίνησης που έκαναν οι πρώτοι.

Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στο Ντιτρόιτ και με τις μαύρες μπλούζες σε ένδειξη πένθους με τα νούμερα καριέρας του Μπράιαντ, οι Πίστονς έδειξαν το σεβασμό και την οδύνη τους για τον αδόκητο χαμό του σπουδαίου αυτού σούπερ σταρ.

Πώς τα φέρνει όμως η τύχη καμία φορά… Ο Κέβιν Λοβ που ήταν συμπαίκτης με τον Κόμπι σε Ολυμπιακή Ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών, έπαιξε συνολικά 24 λεπτά με ένα φοβερό πρώτο ημίχρονο (έξι τρίποντα, 20 πόντοι συνολικά) ενώ οι Καβς έβαλαν 24 πόντους στην πρώτη περίοδο!

“Πέρασα το πρωινό μου κοιτάζοντας φιλμ, highlights και συνεντεύξεις του Κόμπι”, είπε αργότερα ο Κέβιν Λοβ:

“Έχω στο κινητό μου τηλέφωνο βίντεο από τους Ολυμπιακούς Αγώνες, από All Star Games με σπάνια στιγμιότυπα και σκηνές από τα παρασκήνια”.

Οι Καβαλίερς έσπασαν ένα αρνητικό σερί επτά ηττών παίρνοντας προβάδισμα 17 πόντων στις τρεις πρώτες περιόδους. Ο Κόλιν Σέξτον ήταν πρώτος τους σκόρερ με 23 πόντους.

Ο Ρέτζι Τζάκσον ήταν πρώτος σκόρερ των Πίστονς με 16 πόντους, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Ντέρικ Ρόουζ με πόνους στο γόνατο.