Κλίπερς: “Clutch” Πολ Τζορτζ, έσωσε την παρτίδα με τους Σπερς (Video)

2020-02-04T07:56:45+00:00 2020-02-04T07:56:45+00:00.

04/Feb/20 07:56

Ο “clutch” Πολ Τζορτζ “μίλησε” στην τελευταία περίοδο, στα τελευταία δευτερόλεπτα…

Ο σταρ των Κλίπερς έβαλε οκτώ πόντους από τους 19 στο τέταρτο 12λεπτο κι ένα καλάθι με 13” να απομένουν στο χρονόμετρο , για να βοηθήσει την ομάδα του να φτάσει στη νίκη με 108-105 επί των Σπερς. Ο Τζορτζ πέτυχε επίσης ρεκόρ σεζόν με 12 ριμπάουντ, ενώ μοίρασε οκτώ τελικές πάσες, τις περισσότερες στο παιχνίδι από κάθε άλλον.

Ο Καουάι Λέοναρντ είχε 22 πόντους και έτσι σταμάτησε το σερί των εννιά παιχνιδιών που είχε με +30 πόντους. Ήταν η πρώτη φορά, όμως, που έπαιξαν μαζί με τον Πολ Τζορτζ αφού έλειπε στη διάρκεια αυτού του σερί.

Οι Σπερς έχασαν μετά δύο σερί νίκες, παρότι ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ έβαλε 27 πόντους, τους 13 στην τέταρτη περίοδο. Ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν πρόσθεσε 26 αλλά κανέναν στο τελευταίο 12λεπτο. Ο Πάτι Μιλς με 6/13 τρίποντα τέλειωσε το ματς με 18 πόντους, έφερε την ομάδα του στον πόντο, αλλά δύο βολές του Λου Ουίλιαμς κι ένα άστοχο μακρινό σουτ του Αυστραλού γκαρντ, έκλεισαν το παιχνίδι.