Μπακς: “Διπλός” Γιάννης, “καθάρισε” ο Μίντλετον παρά τους 55 του Μπιλ! (Video)

2020-02-25T05:57:10+00:00 2020-02-25T06:01:40+00:00.

25/Feb/20 05:57

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε νέο νταμπλ νταμπλ αλλά έπαιξε ελάχιστα λόγω φάουλ. Κανένα πρόβλημα για τους Μπακς. “Καθάρισε” με 40 πόντους ο Κρις Μίντλετον και πέρασαν με 137-134 από την Ουάσινγκτον στην παράταση, παρά τους… 55 πόντους του Μπράντλεϊ Μπιλ!

Ο Μίντλετον πέτυχε τους εννιά τελευταίους πόντους των πρωτοπόρων του ΝΒΑ, βάζοντας ένα καθοριστικό τρίποντο με 30” στο χρονόμετρο, κάνοντας το 135-132. Ο Μπιλ έβαλε δύο βολές, τις απάντησε ο Μίντλετον με τον Γιάννη στον πάγκο λόγω αποβολής με έξι φάουλ και το τρίποντο του Τρόι Μπράουν δεν βρήκε στόχο.

Ο Γιάννης είχε 22 πόντους και 14 ριμπάουντ με 8/12 δίποντα και 6/8 βολές, ενώ έπαιξε μόλις 25 λεπτά λόγω των φάουλ, ενώ υπέπεσε σε οκτώ λάθη. Ο Μίντλετον είχε 15/28 σουτ και πέντε ασίστ, ενώ είχε πετύχει το ρεκόρ καριέρας του νωρίτερα φέτος στη σεζόν κατά των Ουίζαρντς με 51 πόντους. Καλή σχέση…

Ο Μπιλ είχε 55 με ρεκόρ καριέρας, μία βραδιά μετά το προηγούμενο με 53 πόντους. Έγινε ο πρώτος παίκτης μετά τον Κόμπι που κάνει δύο ματς στη σειρά με +50 πόντους! Χάρη στον Μπιλ που είχε 8/13 τρίποντα, οι Ουίζαρντς γύρισαν από το -17, ενώ με 22 πόντους στην τέταρτη περίοδο οι Ουίζαρντς έκαναν ένα 41-28 στην τέταρτη περίοδο.

Θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει μάλιστα, αλλά ο Ρόμπιν Λόπεζ μπλόκαρε τον Ρούι Χατσιμούρα σχεδόν με την εκπνοή.

Ο Έρικ Μπλέντσο πρόσθεσε 23 πόντους με 4/6 τρίποντα και 10 ασίστ για τους Μπακς, ενώ ρεκόρ καριέρας πέτυχε κι ο Σαμπάζ Ναπίερ για τους Ουίζαρντς με 27 πόντους.