Θάντερ: Με ακόμα μία τεράστια ανατροπή στην 5η θέση της Δύσης! (Video)

2020-02-28T07:38:29+00:00 2020-02-28T07:38:29+00:00.

28/Feb/20 07:38

Οι Θάντερ είναι η ομάδα των ανατροπών. Και τις κάνει αφειδώς…

Ο Ντανίλο Γκαλινάρι πέτυχε 24 πόντους κι οι Θάντερ νίκησαν με 112-108 τους Κινγκς στην Οκλαχόμα Σίτι, γυρνώντας το παιχνίδι από το -19 που ήταν η διαφορά στην τρίτη περίοδο!

Ήταν η 15η φορά φέτος για τους Θάντερ που μπήκαν στο τέταρτο 12λεπτο πίσω στο σκορ και μία από τις πολλές ανατροπές τους με διαφορές άνω των 19 πόντων. Το έχουν κάνει από -26 και -24 επίσης!

Οι Κινγκς ήταν μπροστά στο σκορ με 11 πόντους στο ημίχρονο και πήγαν τη διαφορά στους 19 λίγο αργότερα. Οι Θάντερ επέστρεψαν και στο τέλος “μίλησε” η κλάση του Κρις Πολ που με μία ασίστ στον Στίβεν Άνταμς κι ένα λέι απ, “κλείδωσε” τη νίκη για την ομάδα του.

Ο Σάι Γκίλτζεους Αλεξάντερ πέτυχε 20 πόντους κι ο Κρις Πολ έβαλε 17 (7 ασίστ). Ο Ντένις Σρέντερ είχε 13 με επτά ασίστ και 15 πέτυχε ο Στίβεν Άνταμς.

Οι Θάντερ πέτυχαν την πέμπτη σερί νίκη τους και την 14η στα 17 τελευταία ματς. Χάρη σε αυτό το σερί ανέβηκαν πλέον στην 5η θέση της δυτικής περιφέρειας και απέχουν μόλις 1,5 νίκη από τους τέταρτους Ρόκετς!

Ο Χάρισον Μπαρνς πέτυχε 21 πόντους κι ο Χάρι Γκιλς πρόσθεσε 19 για τους Κινγκς που είδαν το σερί των τριών νικών τους να διακόπτεται.