Κλίπερς: Διέλυσαν τους Νάγκετς στο ντέρμπι 2ης θέσης της Δύσης! (Video)

2020-02-29T10:25:26+00:00 2020-02-29T10:25:26+00:00.

29/Feb/20 10:25

Οι Κλίπερς έπαιξαν- επιτέλους- πλήρεις. Μόλις επτά φορές φέτος έχει συμβεί αυτό, νίκησαν σε όλες! Όπως κέρδισαν με συντριπτικό τρόπο του Νάγκετς με 132-103 στο Λ.Α., στο ντέρμπι για τη 2η θέση της δυτικής περιφέρειας…

Ο Πολ Τζορτζ μέτρησε 24 πόντους με 6/8 τρίποντα, ο Καουάι Λέοναρντ πρόσθεσε 19 κι οι Κλίπερς έπιασαν τους Νάγκετς στη βαθμολογία, σε ένα πολύ πιθανό μεταξύ τους ζευγάρωμα που προφανώς το αβαντάζ έδρας θα παίξει το ρόλο του στα πλέι οφ εφόσον όντως συναντηθούν.

Ήταν τόσο επιβλητική η εμφάνιση των “Κλιπς” που υποχρέωσαν τους Νάγκετς στη χειρότερη ήττα τους μέσα στη σεζόν!

Ο Μόντρεζλ Χάρελ είχε 18 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Λου Ουίλιαμς πρόσθεσε 17 με 5/7 εύστοχα σουτ έξω από τα 7.25 μέτρα για τους Κλίπερς που πέτυχαν την τρίτη σερί νίκη τους, αλλά απέχουν έξι από τους πρωτοπόρους Λέικερς.

Από την πρώτη περίοδο και με ένα +10 οι Κλίπερς επέβαλλαν το ρυθμό τους και στο δεύτερο ημίχρονο αποτελείωσαν τους Νάγκετς με +19! Ο Νίκολα Γιόκιτς πέτυχε 21 πόντους για τους Νάγκετς, 20 έβαλε ο Τζέραμι Γκραντ και 18 ο Ουίλ Μπάρτον.