Ουόριορς: Σόκαραν τους Νάγκετς μέσα στο Ντένβερ! (Video)

2020-03-04T06:41:15+00:00 2020-03-04T06:41:15+00:00.

04/Mar/20 06:41

Οι Ουόριορς έχουν πετύχει ελάχιστες νίκες φέτος. Δεκατέσσερις όλες κι όλες. Αυτή μέσα στο Ντένβερ ήταν η πιο εντυπωσιακή από όλες…

Οι πρώην πρωταθλητές, Ουόριορς, έκαναν ένα τρομερό δεύτερο ημίχρονο στο Ντένβερ κι από το -9 του ημιχρόνου τέλειωσαν το ματς με 116-100 με +25 πόντους σε 24 λεπτά!

Οι Ουόριορς ήταν κάτω στο σκορ με 12 πόντους (77-65) στα μισά της τρίτης περιόδου, αλλά και πάλι το ανέτρεψαν. Προφανώς οι Νάγκετς επαναπαύτηκαν και την πάτησαν, χάνοντας πλέον τη 2η θέση στη Δύση από τους Κλίπερς!

Ο Έρικ Πασκάλ πέτυχε 22 πόντους, τους εννιά στην τέταρτη περίοδο, ενώ ο Άντριου Ουίγκινς μέτρησε 22 και 10 ασίστ. Ο Μαρκίς Κρις πρόσθεσε 16, ο Τζόρνταν Πουλ 15, άλλους τόσους ο Μάικλ Μάλντερ και ο Ντράγκαν Μπέντερ 14 για τη χειρότερη ομάδα στο ΝΒΑ που περιμένει τον Στεφ Κάρι για να δει μερικά highight στη μίζερη σεζόν της. Ένα από αυτά πάντως σίγουρα ήταν η νίκη στο Ντένβερ.

Ο Πολ Μίλσαπ κι ο Ουίλ Μπάρτον πέτυχαν από 18 πόντους, ενώ ο Νίκολα Γιόκιτς μέτρησε 16 πόντους, 13 ριμπάουντ και επτά ασίστ!