Χοκς: Επέζησαν σε διπλή παράταση με τους Χόρνετς (Video)

2020-03-10T06:12:31+00:00 2020-03-10T06:12:31+00:00.

10/Mar/20 06:12

Ο Τρέι Γιανγκ πέτυχε 31 πόντους και μοίρασε 16 κι οι Χοκς επέζησαν απέναντι στους Χόρνετς στη δεύτερη παράταση με το εντυπωσιακό 143-138.

Τρεις βολές του ΝτιΆντρε Χάντερ περίπου 10 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ήταν αυτές που έσπασαν μία ακόμα ισοπαλία, ο Τέρι Ροζίερ αστόχησε στο τρίποντο, για να πάρουν τη νίκη οι Χοκς που μοιράζονται την τελευταία θέση στην Ανατολή μαζί με τους Καβαλίερς. Το επόμενο ντραφτ είναι στο μυαλό τους, τι άλλο;

Ο Καμ Ρέντις πέτυχε 22 πόντους και τις δύο βολές που σφράγισαν τη νίκη, ενώ 28 σημείωσε ο Τζον Κόλινς που πήρε κι 11 ριμπάουντ.

Ο Τέρι Ροζίερ πέτυχε ρεκόρ καριέρας με 40 πόντους (8/13 τρίποντα) κι ήταν αυτός που στην πρώτη παράταση ετοιμάστηκε να τελειώσει το παιχνίδι με δύο βολές. Οι διαιτητές είδαν το ριπλέι για μία φάση 0,8” πριν το τέλος και αποφάσισαν πως υπάρχει φάουλ. Πριν όμως ο Ροζίερ εκτελέσει τις βολές, ο κόουτς των Χοκς Λόιντ Πιρς, έκανε “challenge” στην απόφαση. Οι διαιτητές είδαν ξανά τις φάσεις και είπαν πως δεν ήταν φάουλ! Έτσι οι Χόρνετς έχασαν την ευκαιρία να νικήσουν.

Ο Ντεβόντε Γκρέιαμ με 27 πόντους και 10 ασίστ κι ο Κέιλεμπ Μάρτιν με 23 (5/6 τρίποντα) διακρίθηκαν επίσης για τη Σάρλοτ που ξεχνάει και φέτος τα πλέι οφ.