Ράπτορς: Ηχηρό μήνυμα με θρίαμβο κατά των Λέικερς ! (Video)

2020-08-02T09:51:15+00:00 2020-08-02T09:51:15+00:00.

02/Aug/20 09:51

Ο Κάιλ Λάουρι πέτυχε 33 πόντους κι οδήγησε τους Ράπτορς σε θρίαμβο με 107-92 επί των Λέικερς, στέλνοντας ηχηρό μήνυμα πως οι πρωταθλητές “είναι εδώ”!

Ο Λάουρι είχε 33 πόντους (5/9 τρίποντα, 12/15 βολές και έξι ασίστ) και πέτυχε ρεκόρ καριέρας μαζεύοντας 14 ριμπάουντ, δίνοντας με τρίποντο του στο 45′ τη διαφορά ασφαλείας, 97-86, για να κλειδώσουν τη νίκη.

Οι Ράπτορς είναι αήττητοι με τους Λέικερς από τη σεζόν 2014-15!

Οι πρωταθλητές πέτυχαν ένα επί μέρους 35-22 στην τέταρτη περίοδο και συνολικά είχαν προβάδισμα +18 πόντων στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Ο Τζι Ανουνόμπι είχε 23 πόντους με 8/9 σουτ και 3/3 τρίποντα κι ο Πασκάλ Σιάκαμ πρόσθεσε 15 αλλά με 5/17 σουτ.

Αν μη τι άλλο οι Ράπτορς απέδειξαν πως είναι ανταγωνιστικοί και θα παλέψουν για να διατηρήσουν τον τίτλο του, κόντρα στις αρνητικές προβλέψεις μετά τη φυγή του Καουάι Λέοναρντ.

Οι Λέικερς πήραν λίγα πράγματα από τους ηγέτες τους, αν κι ο ΛεΜπρόν Τζέιμς πέτυχε 20 πόντους (10ριμπ., 5ασ.) με 7/15 σουτ. Ο Άντονι Ντέιβις όμως έμεινε στους 14 με ελάχιστες προσπάθειες (2/7 σουτ, 9/9 βολές) καθώς η άμυνα των Ράπτορς του έκοψε το δρόμο προς το καλάθι. Είχε βάλει 34 στην πρεμιέρα του “restart” κατά των Κλίπερς.

Ο Κάιλ Κούζμα μέτρησε 16, όσους και προ διημέρου, ενώ 12 πόντους πρόσθεσε ο Άλεξ Καρούσο.