Πέισερς: Πάτησαν τους Ουίζαρντς και τους άφησαν οριστικά εκτός playoffs! (videos)

2020-08-04T00:32:09+00:00 2020-08-04T01:14:21+00:00.

04/Aug/20 00:32

Οι Πέισερς πήραν άνετα τη νίκη απέναντι στους Ουίζαρντς, οι οποίοι πλέον είναι και τυπικά εκτός οκτάδας!

Μόνο για ένα ημίχρονο μπόρεσαν να κοντράρουν τους Πέισερς οι Ουίζαρντς, με την ομάδα της Ιντιάνα να επικρατεί με 111-100 και να ανεβαίνει στο 41-26. Από την άλλη αυτό ήταν και το… κύκνειο άσμα για τους Ουίζαρντς, οι οποίοι έμειναν οριστικά εκτός συνέχειας (24-43), με τα τελευταία ματς να είναι απλά τυπικά.

Στο πρώτο δωδεκάλεπτο η Ουάσινγκτον είχε προβάδισμα ενός πόντου (21-20), όμως από τα μέσα του δευτέρου και μετά τα ηνία της αναμέτρησης πήγαν στην Ιντιάνα. Αρχικά το ημίχρονο έκλεισε στο 47-56, ενώ με το ξεκίνημα της επανάλληψης η διαφορά εκτοξεύτηκε, φτάνοντας στους 22 στο τέλος της περιόδου (68-90). Στη συνέχεια οι ταχύτητες των Πέισερς κατέβηκαν, με αποτέλεσμα οι Ουίζαρντς να μειώσουν, όμως τίποτα δεν άλλαξε. Έτσι το τέλος του αγώνα βρήκε την Ιντιάνα νικήτρια με 111-100.

Ο Ουόρεν είχε πάρει… φόρα από την 50άρα και αυτή τη φορά σταμάτησε στους 34, κατεβάζοντας και 11 ριμπάουντ, με τον Μπρόγκντον να προσθέτει 20. Από την άλλη ο Τόμας Μπράιαντ είχε 20 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Δωδεκάλεπτα: 21-20, 47-56, 68-90, 100-111.