Πέισερς: 40 πόντους μέσο όρο ο Τι Τζέι Ουόρεν, 3/3 στη “φούσκα”! (Video)

2020-08-05T06:36:07+00:00 2020-08-05T06:44:01+00:00.

05/Aug/20 06:36

O Τι Τζέι Ουόρεν συνεχίζει ακάθεκτος το “καυτό” του σερί στη “φούσκα”, μέτρησε 32 κατά των Μάτζικ κι οδήγησε τους Πέισερς στην εύκολη νίκη με 120-109, φτάνοντας έτσι το 3/3!

Ο Ουόρεν έχει τώρα 39,7 πόντους (!) στα παιχνίδια των Πέισερς στην Disney World και παρότι δεν μπορούν να κερδίσουν πολλά από τη βαθμολογική τους θέση, δείχνουν αν μη τι άλλο πανέτοιμοι για την κούρσα των πλέι οφ. Σε 38 λεπτά σούταρε και πάλι με τρομερά ποσοστά ευστοχίας καθώς είχε 4/5 τρίποντα και 13/17 σουτ συνολικά.

Ο Ουόρεν μέτρησε κατά σειρά 53 (ρεκόρ καριέρας), 34 και 32 πόντους κι έτσι με ένα σύνολο 119 πόντων ισοφάρισε τον Ζερμέν Ο’Νιλ για την καλύτερη συγκομιδή σε τρία παιχνίδια στην ιστορία των Πέισερς!

“Είμαι απλά σε καλό ρυθμό. Κάνω αυτά που είμαι ικανός να κάνω”, λέει ο Ουόρεν με μετριοφροσύνη.

Ο Μάιλς Τέρνερ πρόσθεσε 21 πόντους, ο Ολαντίπο μέτρησε 13, ενώ από 12 είχαν τα τρία πόιντ γκαρντ, Μπρόγκντον, Άαρον Χόλιντεϊ και Τι Τζέι ΜακΚόνελ. Θυμίζουμε πως οι Πέισερς παίζουν χωρίς τον καλύτερο παίκτη τους φέτος, τον Ντομάντας Σαμπόνις.

Οι Μάτζικ είδαν ένα σερί πέντε νικών να τερματίζεται, χωρίς ουσιαστικά να διεκδικήσουν ποτέ τη νίκη αφού έμειναν πίσω στο σκορ από νωρίς (17-3 στο 5′, 43-20 στο πρώτο 12λεπτο, 26 η μεγαλύτερη διαφορά).

Ο Νίκολα Βούτσεβιτς είχε 24 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Άαρον Γκόρντον πρόσθεσε 20.