Πέισερς: Νίκησαν τους Λέικερς, το… βιολί του ο Ουόρεν! (videos)

2020-08-09T07:45:48+00:00 2020-08-09T07:56:27+00:00.

09/Aug/20 07:45

O Τι Τζέι Ουόρεν συνεχίζει τις απίστευτες εμφανίσεις και οι Πέισερς δεν δυσκολεύτηκαν να κερδίσουν τους Λέικερς του εξαιρετικού ΛεΜπρον Τζέιμς.

Με τέτοιο παίκτη, δεν χάνεις εύκολα! Οι Πέισερς νίκησαν τους Λέικερς με 116-111, ανέβηκαν στο 43-27 και επέστρεψαν στις νίκες, την ώρα που οι -οριστικά- πρώτοι της Δύσης μετρούν 51-18 και 4 ήττες σε 6 ματς στο Ορλάντο.

Οι νικητές έδειξαν από την αρχή τις διαθέσεις τους, κάνοντας το 34-24 πριν αντιδράσει η ομάδα του Λος Άντζελες για το 54-59 του ημιχρόνου. Η τρίτη περίοδος άνηκε στην Ιντιάνα με επιμέρους 33-22 και κάπως έτσι ήρθε το τελικό αποτέλεσμα, αφού στα τελευταία λεπτά το 93-97 έγινε 111-108, γυρνώντας την πλάστιγγα προς τους Πέισερς.

Η μεγάλη αποκάλυψη του restart ”μίλησε” και αυτή τη φορά. Ο Τι Τζέι Ουόρεν ήταν ασταμάτητος με 39 πόντους (10/16 δίποντα, 5/8 τρίποντα, 4/4 βολές), 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ, ενώ 24 με 6 ασίστ είχε ο Τζρου Χόλιντεϊ και 22 με 7 ριμπάουντ ο Βίκτορ Ολαντίπο.

Για τους Λέικερς, προσπάθησε με 31 πόντους, 8 ριμπάουντ και 7 ασίστ ο ΛεΜπρον Τζέιμς, με τον Άντονι Ντέιβις να είναι ιδιαίτερα άστοχος (3/14 σουτ με 0/4 τρίποντα), μένοντας στους 8 πόντους και 8 ριμπάουντ. Ο Κουίν Κουκ μέτρησε 21 πόντους.

Τα 12λεπτα: 34-24, 54-59, 87-81, 116-111