Σανς: “Πάτησαν” τους Θάντερ και παραμένουν αήττητοι στη “φούσκα” (videos)

2020-08-10T23:06:27+00:00 2020-08-10T23:51:17+00:00.

10/Aug/20 23:06

Οι Φοίνιξ Σανς πήραν τη νίκη απέναντι στους Θάντερ με 128-101, κράτησαν το αήττητο στη “φούσκα” και παραμένουν ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης στα playoffs.

Κάνοντας ένα συγκλονιστικό δεύτερο ημίχρονο, οι Σανς πήραν τη νίκη απέναντι στους Θάντερ με 128-101 και έκαναν το 6-0 στη φούσκα του Ορλάντο. Παράλληλα με αυτό το αποτέλεσμα ανέβηκαν στο 32-39 και έχουν ακόμα ελπίδες για την 8η θέση της Δύσης. Από την άλλη η Οκλαχόμα υποχώρησε στο 43-27.

Η Οκλαχόμα Σίτι ξεκίνησε πολύ καλύτερα το ματς, με τους Θάντερ να παίρνουν τα ηνία και να κλείνουν το δωδεκάλεπτο στο 23-37. Παρόλα αυτά η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στους Σανς. Αρχικά επέστρεψαν και πάλι στο ματς, κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενοι με 65-64, ενώ στην τρίτη περίοδο πάτησαν γερά το πόδι στο γκάζι, ανεβάζοντας το σκορ στο 98-81. Πλέον τα πάντα είχαν κριθεί, με το μόνο που απέμεινε να είναι το τελικό σκορ. Έτσι οι Σανς πήραν τη νίκη με 128-101 και παραμένουν ζωντανή στη μάχη για το τελευταίο εισιτήριο για τα playoffs.

Ο Ντέβιν Μπούκερ ήταν για ακόμα μια φορά ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ, έχοντας 35 πόντους, με Τζόνσον και Μπρίτζες να προσθέτουν από 18.

Από την άλλη ο Ντάριους Μπάζλεϊ είχε 22 πόντους και 10 ριμπάουντ για τους Θάντερ, οι οποίοι αγωνίστηκαν χωρίς τους Σρέντερ, Άνταμς, Γκαλινάρι, Νόελ και Γκίλτζεους – Αλεξάντερ.

Δωδεκάλεπτα: 23-37, 65-64, 98-81, 128-101.