Θάντερ: Ανατροπή 22 πόντων και τρίποντο νίκης κατά των Χιτ (Video)

2020-08-13T08:34:49+00:00 2020-08-13T08:34:49+00:00.

13/Aug/20 08:34

Ο Μάικ Μουσκάλα πέτυχε τους μοναδικούς του έξι πόντους στα τελευταία 35 δευτερόλεπτα κι οι Θάντερ νίκησαν με 116-115 τους Χιτ ανατρέποντας διαφορά 22 πόντων! Παλιά τους τέχνη κόσκινο…

Οι Θάντερ πήραν μία νίκη γοήτρου με τον τρόπο που γνωρίζουν καλά φέτος, γυρίζοντας δηλαδή παιχνίδια από το -20 και ακόμα περισσότερο.

Ο Μάικ Μουσκάλα πέτυχε το τρίποντο ισοφάρισης στα 35” πριν το τέλος (το πρώτο του καλάθι στο παιχνίδι) και παρότι απάντησε ο Σόλομον Χιλ, ο ίδιος ο λευκός φόργουορντ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με το δεύτερο τρίποντο του!

Οι δύο ομάδες έπαιξαν κυρίως με τις ρεζέρβες τους καθώς ουσιαστικά ήξεραν τον αντίπαλο τους στα πλέι οφ (Χιτ με Πέισερς, Θάντερ με Ρόκετς).

Οι Θάντερ ήταν πίσω στο σκορ με 22 πόντους στα τέλης της τρίτης περιόδου, αλλά και πάλι το γύρισαν με πρώτο σκόρερ τον Ντάριους Μπέιζλι που πέτυχε 21 πόντους (κάνει εξαιρετική “φούσκα”) και τον Σάι Γκίλτζεους Αλεξάντερ να προσθέτει 18.

Ο Τάιλερ Χίροου με 30 πόντους πέτυχε ρεκόρ καριέρας (3/6 τρίποντα, 9/9 βολές) αλλά ήταν κι ο μοναδικός που έπαιξε τόσο πολύ από τους Χιτ (38′).

Ο Ντάνκαν Ρόμπινσον με 19 πόντους (5/7 τρίποντα) τον ακολούθησε, παίζοντας μόνο στο πρώτο ημίχρονο για 16 λεπτά.