Ράπτορς: Εύκολα τους Νάγκετς με τα… δεύτερα (video)

2020-08-14T22:01:36+00:00 2020-08-14T22:21:07+00:00.

14/Aug/20 22:01

Το Τορόντο είχε εύκολο έργο απέναντι στους Νάγκετς, παίρνοντας τη νίκη στο τελευταίο ματς της κανονικής διάρκειας με 117-109.

Σε ένα παιχνίδι με κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, οι Ράπτορς πήραν τη νίκη απέναντι στους Νάγκετς με 117-109 και έκλεισαν την κανονική διάρκεια στο 53-19, ενώ από την άλλη οι Σβόλοι υποχώρησαν στο 46-27.

Το Τορόντο από την αρχή είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα, με τους Νάγκετς να βρίσκονται σταθερά πίσω στο σκορ. Οι πρωταθλητές, οι οποίοι ξεκούρασαν τα αστέρια τους ενόψει των νοκ άουτ (θα αντιμετωπίσουν τους Νετς στα Playoffs), έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο 31-23, ενώ η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο μισό του ημιχρόνου (58-50). Το Ντένβερ, το οποίο επίσης έδωσε χρόνο ξεκούρασης σε πολλούς βασικούς, δεν μπόρεσε να πάρει σε κανένα σημείο τα ηνία, με τους Καναδούς να έχουν τον έλεγχο και στο τρίτο δωδεκάλεπτο (85-76), με το τέταρτο να είναι απλά μια τυπική διαδικασία. Έτσι το τέλος του αγώνα βρήκε τους Ράπτορς νικητές με 117-109.

Ο Στάνλεϊ Τζόνσον ήταν ο κορυφαίος των νικητών με 23 πόντους, ενώ 22 πρόσθεσε ο Πολ Ουάτσον. Από την άλλη οι Νάγκετς είχαν τον Πι Τζέι Ντόζιερ με 20 πόντους και τον Μόντε Μόρις με 16.