Χιτ: Με σούπερ Ντράγκιτς & Μπάτλερ το 1-0 κόντρα στους Πέισερς (videos)

2020-08-19T00:40:07+00:00 2020-08-19T01:29:30+00:00.

19/Aug/20 00:40

Οι Χιτ, με τον Γκόραν Ντράγκιτς και τον Τζίμι Μπάτλερ να είναι εξαιρετικοί στην τέταρτη περίοδο, πήραν τη νίκη απέναντι στους Πέισερς με 113-101 κόντρα στους Πέισερς και έκαναν το 1-0 στη μεταξύ τους σειρά.

Ο Γκόραν Ντράγκιτς είχε 12 πόντους στην τελευταία περίοδο (24 συνολικά) και ο Τζίμι Μπάτλερ 10 (28 συνολικά), οδηγώντας τους Χιτ στη νίκη απέναντι στους Πέισερς με 113-101.

Έτσι το Μαϊάμι πήρε τα ηνία της σειράς, κάνοντας το 1-0 απέναντι στην Ιντιάνα και έχει το πάνω χέρι σε ό,τι έχει να κάνει με την πρόκριση.

Οι Πέισερς ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και πήραν τα ηνία, φτάνοντας στο +8 στην δεύτερη περίοδο, όμως η συνέχεια ανήκε στους Χιτ. Το Μαϊάμι μείωσε και από τα μέσα της δεύτερης περιόδου πήρε τα ηνία, χάρη σε ένα σερί 9-0 (48-43, 19’) και έκλεισε ημίχρονο στο 56-52. Μάλιστα δεν έμεινε εκεί, καθώς στο 30’ το σκορ έγινε 72-62, με την Ιντιάνα κάπου εκεί να… ξυπνάει. Ένα επιμέρους 21-8 έδωσε για λίγο προβάδισμα στους Πέισερς, όμως ο Ντράγκιτς δήλωσε παρών για την ομάδα του. Με δικές του ενέργειες, τόσο δημιουργικά, όσο και εκτελεστικά, οι Χιτ βρέθηκαν και πάλι μπροστά, ενώ ο Μπάτλερ πήρε στο τέλος και εκείνος το… όπλο του, καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη. Τελικό σκορ 113-101 και 1-0 για τους Χιτ.

Ο Τζίμι Μπάτλερ με 28 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους Χιτ, ενώ ο Γκόραν Ντράγκιτς είχε 24 με 6 ριπάουντ και 5 ασίτ. Πολύ καλός και ο Μπαμ Αντεμπάγιο με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Από την άλλη ο Τι Τζέι Ουόρεν είχε 22 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ επίσης 22 είχε ο Μάλκολμ Μπρόγκντον, μοιράζοντας και 10 ασίστ.

Το επόμενο ματς της σειράς είναι προγραμματισμένο για την Πέμπτη 20/8 στις 20:00 το βράδυ ώρα Ελλάδος.