Μπαμ Αντεμπάγιο: 15 πόντοι στην “εκρηκτική” 3η περίοδο με… παρότρυνση Σπέλστρα (Video)

2020-09-18T06:46:35+00:00 2020-09-18T06:47:06+00:00.

18/Sep/20 06:46

Μετά το μπλοκ νίκης στον πρώτο τελικό, ο Μπαμ Αντεμπάγιο επέστρεψε στο Game2 και βοήθησε τους Σέλτικς με την επίθεση του!

Ο All Star σέντερ των Μαϊάμι Χιτ και μέλος της δεύτερης αμυντικής πεντάδας, Μπαμ Αντεμπάγιο, πέτυχε 15 πόντους (από τους 21 συνολικά) στην τρίτη περίοδο με 7/8 σουτ και οδήγησε την ομάδα του στην ανατροπή!

Σε αυτό το διάστημα πέτυχε δύο πόντους λιγότερους από όλους τους Σέλτικς περισσότερα σουτ εντός πεδιάς (7/8 έναντι 4/12) και το σκορ ήταν 37-17!

Ο κόουτς Σπέλστρα ήταν αυτός που ενέπνευσε τον Μπαμ:

“Ο κόουτς ήρθε και μου είπε πριν την τρίτη περίοδο: χρειάζομαι τον Μπαμ της αμυντικής πεντάδας. Από εκεί ξεκίνησα, από την άμυνα και μετά η επίθεση ήρθε σαν φυσική συνέπεια. Οπότε αποδίδω τα εύσημα στον “Σπο”.

Δείτε τι έκανε ο Μπαμ Αντεμπάγιο στο δεύτερο τελικό.