ΠΑΡΑΝΟΙΑ: Οι Μάβερικς κερδίζουν με 50 ΠΟΝΤΟΥΣ τους Κλίπερς στο ημίχρονο! (video)

2020-12-27T22:35:15+00:00 2020-12-27T22:59:06+00:00.

27/Dec/20 22:35

Απίστευτα πράγματα στο Λος Άντζελες, με τους Μάβερικς να προηγούνται με 50 πόντους των Κλίπερς μετά από 24′ αγώνα!

Απίστευτο και όμως αληθινό!

Οι Μάβερικς έχουν μετατρέψει σε… show το ματς με τους Κλίπερς, χωρίς καν να έχουμε μπει στο δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι (29/50 σουτ, 10/10 βολές) μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και συνέχεια εξαφάνισαν τους αντιπάλους τους.

Υπερβολή;

Όχι αν σας πούμε πως έφτασαν ακόμα και στο +50 (77-27) στα μέσα της δεύτερης περιόδου, σκορ που έμεινε μέχρι την ανάπαυλα! Διαφορά (σε ημίχρονο) που αποτελεί και την μεγαλύτερη πλέον στην ιστορία του ΝΒΑ!

Το Ντάλας έκλεισε την πρώτη περίοδο με το σκορ στο 13-36, με την ομάδα του Λος Άντζελες να μένει ”κολλημένη” με 5/24 σουτ και 0/10 τρίποντα, την ώρα που ο Λούκα Ντόντσιτς είχε επίσης 13 πόντους (με 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ)!

Η συνέχεια ακόμα… χειρότερη για τους ”αγνώριστους” Κλίπερς (9/37 σουτ, 8/10 βολές) και πια μένει να δούμε πού θα φτάσει η διαφορά ή αν οι γηπεδούχοι μπορούν να αντιδράσουν!