Ουόριορς: ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ Κάρι με ρεκόρ καριέρας κόντρα στους Μπλέιζερς! (videos)

2021-01-04T07:22:20+00:00 2021-01-04T08:32:33+00:00.

04/Jan/21 07:22

Ο Στεφ Κάρι έκανε νέο ρεκόρ καριέρας με 62 πόντους, σε μία μπασκετική ραψωδία!

Οι Ουόριορς νίκησαν τους Μπλέιζερς με 137-122. Αν σας πούμε όμως ότι το ματς δεν κρίθηκε στην παράταση, τότε σίγουρα θα καταλάβετε πώς κάποιος/κάποιοι έχουν κάνει τρομερό ματς.

Και έτσι είναι. Για την ακρίβεια, ο ηγέτης της ομάδας. Ο Στεφ Κάρι ήθελε τόσο πολύ να κερδίσει, που σκόραρε 62 πόντους! Ναι, το ΝΒΑ είδε για 76η φορά 60+ παιχνίδι από έναν παίκτη, με τον κορυφαίο σουτέρ -για πολλούς- να μοιάζει ασταμάτητος.

Και ήταν, καθώς χρειάστηκε 36′ για να μετρήσει 10/15 δίποντα, 8/16 τρίποντα, 18/19 βολές, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ, σε ένα βράδυ που θα θυμόμαστε για αρκετό καιρό!

NBA: Νέα ήττα για Νετς, μεγάλη νίκη στο Φοίνιξ οι Κλίπερς, ακάθεκτοι οι Λέικερς (videos)

NBA: Triple double ο Γιόκιτς, νίκησε στους Μάβερικς ο ΛαΒιν – Όλα τα αποτελέσματα

Όσον αφορά το ματς, οι γηπεδούχοι ουσιαστικά ”καθάρισαν” στην τρίτη περίοδο, όταν και προηγήθηκαν με 97-83, ανεβαίνοντας στο 3-3, με το Πόρτλαντ να μετράει επίσης 3-3.

Ο Άντριου Ουίγκινς είχε 21 πόντους-7 ριμπάουντ, με τον Ντέιμιαν Λίλαρντ να έχει 32 πόντους-4 ασίστ, τον Σι Τζέι ΜακΚόλουμ 28 πόντους-9 ριμπάουντ-5 ασίστ και τον Ενές Καντέρ 24 πόντους-12 ριμπάουντ.

Τα 12λεπτα: 36-33, 66-54, 97-83, 137-122