Γιάννης: Δεύτερη 35αρα… με ήττα κι αυτή (Video)

2021-01-09T07:54:40+00:00 2021-01-09T07:54:40+00:00.

09/Jan/21 07:54

Μήπως ο Γιάννης Αντετοκούνμπο να σταματήσει να βάζει… 35αρες;

O MVP, Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε για δεύτερη φορά φέτος 35 πόντους– η δεύτερη καλύτερη επίδοση του στα πρώτα εννιά παιχνίδια της σεζόν- αλλά αμφότερες συνοδεύτηκαν με ήττες για τους Μπακς! Γρουσούζικος αριθμός…

Η πρώτη φορά ήταν στην πρεμιέρα της τρέχουσας σεζόν, 2020-21, όταν “πυροβόλησε” 35 φορές τους Σέλτικς, αλλά μία άστοχη βολή του στην εκπνοή στέρησε το δικαίωμα στους Μπακς να διεκδικήσουν τη νίκη στην παράταση.

Ακολούθησε τα ξημερώματα η πρώτη ήττα των Μπακς στο Μιλγουόκι μετά το αρχικό 4-0, με τον Γιάννη να μετράει και πάλι 35 πόντους. Ο Αντετοκούνμπο είχε 14/25 σουτ, 2/5 τρίποντα και 5/7 βολές και μάλιστα πέτυχε τους 16 από αυτούς στην πρώτη περίοδο!

Ούτε αυτή τη φορά ήταν τυχερό το Νο35 για τον Γιάννη, καθώς οι Τζαζ πέρασαν από το Μιλγουόκι, σπάζοντας το αήττητο των Μπακς το οποίο κρατούσαν έστω και δίχως την παρουσία των φιλάθλων στην αρένα.

Το φετινό ρεκόρ του Γιάννη είναι 43 πόντοι κατά των Πίστονς, αλλά οι Μπακς νίκησαν σε αυτό το παιχνίδι.

Ο Δεκέμβριος δεν ξεκίνησε πολύ καλά για τον τρέχων πολυτιμότερο παίκτη του ΝΒΑ, αλλά το νέο έτος τον βρίσκει ξανά δυνατό και αποτελεσματικό με μέσο όρο 32,3 πόντους σε τέσσερα ματς (22,4 τον Δεκέμβριο).