Νετς: Οι Big3 νικούν και χωρίς να… σκοράρουν πολύ (Video)

2021-01-26T07:29:23+00:00 2021-01-26T07:29:23+00:00.

26/Jan/21 07:29

Οι Νετς πέτυχαν back to back νίκες επί των ελλιπών Μαϊάμι Χιτ και το έκαναν με… άλλο τρόπο. Λιγότερο επιθετικό από το προ ημερών 128-124.

Οι Νετς νίκησαν με 98-85 τους Χιτ στο Μπρούκλιν, με τον Κέβιν Ντουράντ κα τον Τζέιμς Χάρντεν να μετράνε από 20 πόντους, τους περισσότερους στην τέταρτη περίοδο. Ο Ντουράντ αστοχούσε όλο το βράδυ, ο Χάρντεν δεν έπαιρνε καν τα σουτ, αλλά όταν χρειάστηκε το έκαναν και με επί μέρους 28-14, οι Νετς πήραν τη νίκη.

Ο Ντουράντ είχε 6/21 σουτ (13 ριμπάουντ, 5 ασίστ), ενώ ο Χάρντεν πήρε μόλις 10 προσπάθειες (7/10)! Ποιος είσαι φίλε; Μοίρασε κι οκτώ ασίστ, σκοράροντας κυρίως στην τέταρτη περίοδο και έτσι οι Νετς βύθισαν ακόμα πιο κάτω τους Χιτ που δεν μπορούν χωρίς τον Τζίμι Μπάτλερ (ρεκόρ 6-10).

Ο Κάιρι Ίρβινγκ πρόσθεσε 16 πόντους με 6/17 σουτ ενώ 12 έβαλε ο Τζο Χάρις και 11 ο ΝτιΆντρε Τζόρνταν για τους Νετς που ανέβηκαν στο 11-8 και σίγουρα δεν θα σταματήσουν εκεί.

Ο Μπαμ Αντεμπάγιο συνέχισε από το ρεκόρ των 41 πόντων που έβαλε τις προάλλες κατά των Νετς, μετρώντας αυτή τη φορά 26 (10 ριμπάουντ, πέντε ασίστ) αλλά προφανώς δεν ήταν αρκετή η προσπάθεια του για να αποτρέψει την ήττα των Χιτ.

Ο Γκόραν Ντράγκιτς πρόσθεσε 21 (6/9 τρίποντα) αλλά όλοι οι υπόλοιποι καταποντίστηκαν. Ο Ντάνκαν Ρόμπινσον είχε μόλις 1/10 τρίποντα και επτά πόντους συνολικά, ενώ ο Κέντρικ Ναν μέτρησε 11 πόντους αλλά με 1/8 έξω από τα 7.25 μέτρα.