Σανς: Έλειψε ο Ντέιβις, “χόρεψαν” στο Λος Άντζελες

2021-05-31T00:04:49+00:00 2021-05-31T00:16:33+00:00.

31/May/21 00:04

lakers_suns

Οι Σανς ήταν καλύτεροι στο Λος Άντζελες, νίκησαν τους Λέικερς με 92-100 και έκαναν το 2-2 στην σειρά.

Η σειρά ΣανςΛέικερς είχε από την αρχή τρομερό ενδιαφέρον και αυτό επιβεβαιώνεται στην πορεία.

Το Φοίνιξ ισοφάρισε εκ νέου, μετά το 92-100 στο Λος Άντζελες, σε ένα ματς που είχε την σφραγίδα τους, ειδικά μετά την αποχώρηση του Ντέιβις (6 πόντοι-4 ριμπάουντ) στο ημίχρονο με πρόβλημα στο πόδι.

Αν και είχαμε ντέρμπι μέχρι το 24′, οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν με 15-27 επιμέρους στην τρίτη περίοδο, εξασφαλίζοντας την επικράτηση στο τέλος, χωρίς να κινδυνεύσει, παρά την ύστατη προσπάθεια των γηπεδούχων στο τέλος.

Ο Πολ είχε 18 πόντους-9 ασίστ, ο Μπούκερ 17-5, ο Κράουντερ 17 πόντους-7 ριμπάουντ και ο Έιτον 14-17 για τους νικητές, με τον ΛεΜπρον να φτάνει στους 25 πόντους-12 ριμπάουντ. Και φυσικά, δεν έλειψαν και τα νεύρα.

Αξίζει να αναφέρουμε πως ο Κώστας Αντετοκούνμπο δεν βρίσκεται στο Λος Άντζελες, καθώς όπως αναφέρει γνωστός δημοσιογράφος έχει ταξιδέψει εδώ και λίγο καιρό στην Ελλάδα για ένα προσωπικό ζήτημα.

Το Game 5 της σειράς έχει προγραμματιστεί για τις 2/6 στο Φοίνιξ.

Τα 12λεπτα: 24-23, 50-54, 65-81, 92-100