Οι τρομεροί Χόρνετς κέρδισαν ΚΑΙ τους Νετς του σπουδαίου Ντουράντ! (videos)

2021-10-25T00:20:02+00:00 2021-10-25T01:02:17+00:00.

25/Oct/21 00:20

Αήττητοι συνεχίζουν τη πορεία τους στο ξεκίνημα της σεζόν του ΝΒΑ οι Σάρλοτ Χόρνετς κερδίζοντας εκτός έδρας και τους Νετς στο Μπρούκλιν με 111-95 έχοντας σε σπουδαία βραδιά τους Μπρίτζες – Μπολ!

Μία εντυπωσιακή εκκίνηση πραγματοποιούν στη χρονιά οι Χόρνετς οι οποίοι έκαναν το 3/3 κερδίζοντας εκτός έδρας και τους Μπρούκλιν Νετς με 111-95 οι οποίοι “έπεσαν” στο 1-2 αν και πολύ νωρίς στη σεζόν και έχοντας και το ερωτηματικό με τον Κάιρι Ίρβινγκ.

Ο Μπρίτζες ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών με 32 πόντους (9/16 σουτ), 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ σπουδαία ματς έκανε ο Μπολ με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ και ο Μάρτιν με 12 πόντους και 5 ασίστ. Αυτός, ωστόσο, του οποίου η παρουσία ήταν καθοριστική, όσον αφορά την τελική έκβαση του αγώνα υπέρ της Σάρλοτ, ήταν ο Ις Σμιθ, με τον πόιντ γκαρντ των “Σφηκών” να έχει συνολικά 15 πόντους (4 ριμπ. και 4 ασιστ) σε 21 λεπτά συμμετοχής και καταλυτική συνεισφορά στο επιμέρους 9-21 που έτρεξαν οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία 8 λεπτά της αναμέτρησης και τους επέτρεψε να φτάσουν στην επιτυχία.

Για τους Νετς που δεν έχουν αρχίσει με ιδανικό τρόπο τη σεζόν κάτι που είναι λογικό και πάλι ήταν ασταμάτητος ο Κέβιν Ντουράντ με 38 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ καλό ματς έκανε και ο Χάρντεν με 15 πόντους, 8 ασίστ και 7 ριμπάουντ.