Οι Χιτ νίκησαν τρίτη φορά τους Χοκς, έτοιμοι για “match ball” (videos)

2022-04-25T08:41:43+00:00 2022-04-25T08:41:43+00:00.

25/Apr/22 08:41

butler_heat_hawks

Μία νίκη μακριά από τα ημιτελικά της Ανατολής είναι πλέον οι Χιτ, μετά το 86-110 επί των Χοκς.

Στο 3-1 οι Χιτ κόντρα στους Χοκς, μετά και τη νίκη με 86-110 στην Ατλάντα στο Game 4.

Το Μαϊάμι έδειξε την ανωτερότητά του για μία ακόμα φορά και πλέον χρειάζεται ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα, με το επόμενο ματς να είναι στις 27/4 (02:00).

Το παιχνίδι είχε κάποιο ενδιαφέρον μόνο στο πρώτο ημίχρονο (41-55), με το 61-80 στη τρίτη περίοδο να δίνει ουσιαστικά το τέλος.

Και πώς να μην έρθει η εκτός έδρας νίκη, όταν ο Γιανγκ ήταν και πάλι άστοχος με 3/11 σουτ και μόλις 9 πόντους (5 ασίστ); Ο Χάντερ προσπάθησε για τους γηπεδούχους με 24, αλλά δεν ήταν αρκετός.

Από την άλλη, ο Μπάτλερ έκανε την διαφορά με 36 πόντους-10 ριμπάουντ, με τους Τάκερ-Αντεμπάγιο να έχουν από 14.

Τα 12λεπτα: 26-25, 41-55, 61-80, 86-110

ΜπουλςΜπακς 95-119
ΝάγκετςΟυόριορς 126-121
Χοκς-Χιτ 86-110
ΠέλικανςΣανς 118-103