Γιάννης: Το μεγάλο νταμπλ νταμπλ δεν έφτανε στους Μπακς- Οι καλύτερες στιγμές του (Video)

2022-05-10T07:28:33+00:00 2022-05-10T07:28:33+00:00.

10/May/22 07:28

Το μεγάλο νταμπλ νταμπλ που πέτυχε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν αρκετό για τους Μπακς…

Οι Σέλτικς πέρασαν από το Μιλγουόκι ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 2-2, με τις δύο ομάδες να νικούν εναλλάξ και πλέον να μεταφέρονται στη Βοστόνη που ανέκτησε το αβαντάζ της έδρας.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε δεύτερο νταμπλ νταμπλ στη σειρά, έχει κι ένα τριπλ νταμπλ από το πρώτο ματς, μετρώντας 34 πόντους, 18 ριμπάουντ και μοίρασε πέντε τελικές πάσες. Ήταν οι λιγότερες του ως τώρα στα τέσσερα ματς, έχοντας μέσο όρο 8,0 (32 πόντους, 13 ριμπάουντ).

Έκανε ένα εξαιρετικό τρίτο 12λεπτο, κρατώντας μπροστά την ομάδα του κι έβαλε μπροστά τους Μπακς με 94-92. Αυτή όμως ήταν η τελευταία φορά που προηγήθηκαν αφού οι Σέλτικς “έτρεξαν” ένα 14-2 και πήραν το προβάδισμα και τη νίκη.

“Στα κρίσιμα λεπτά έβαλαν τα σουτ. Εκτέλεσαν καλά. Ήταν πειθαρχημένοι”, σχολίασε ο Γιάννης για την απόδοση των Σέλτικς στο τελευταίο 12λεπτο όταν το επί μέρους σκορ ήταν 43-28.

Ο Γιάννης είχε 14/32 σουτ (0/4τριπ.) και 6/11 βολές, φορτώθηκε με πέντε φάουλ και υπέπεσε σε τέσσερα λάθη σε 41 λεπτά στο παιχνίδι.